Bellingem jarrohlik amaliyotidan so‘ng maydonga qaytdi
Angliyalik futbolchi La Liga doirasidagi shanba kuni bo‘lib o‘tgan «Espanyol»ga qarshi o‘yinda 89-daqiqada Kilian Mbappening o‘rniga maydonga kirdi. U maydonga tushgan paytda hisob 2:0 «Real» foydasiga bo‘lib, o‘yinning yakuniy natijasi allaqachon belgilangandi.
Eslatib o‘tamiz, 22 yoshli futbolchi yelkasidagi jarrohlikdan keyin tiklanish jarayonida bo‘lib, shu sababli mavsum boshlanishida maydonga tusha olmagan edi. Bellingem o‘zining Instagramdagi murojaatida muxlislarga minnatdorlik bildirdi.
U «Sizlarni va o‘yinni juda sog‘indim. Bugun stadionda ko‘rsatgan iliq qabulingiz uchun chuqur minnatdorman.
Tiklanish jarayonida ko‘rsatgan qo‘llab-quvvatlashingiz menga katta kuch berdi. Hala Madrid», dedi, deb xabar beradi jurnalist Fabrizio Romano.
Shuningdek, 23-sentabr, seshanba kuni Xavi Alonso boshchiligidagi jamoa safarda «Levante»ga qarshi o‘yin o‘tkazadi.

Беллингем вернулся на поле после операции
Полузащитник мадридского «Реала» Джуд Беллингем впервые в этом сезоне вышел на поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Английский футболист вышел на поле на 89-й минуте в матче Ла Лиги против «Эспаньола» в субботу, заменив Килиана Мбаппе. На момент выхода Беллингема счёт был 2:0 в пользу «Реала», и итоговый результат матча уже был определён.
Напомним, 22-летний футболист находился на восстановлении после операции на плече и поэтому не мог выйти на поле в начале сезона. В своём обращении в Instagram Беллингем поблагодарил болельщиков.
Он сказал: «Я очень скучал по вам и по игре. Глубоко благодарен за тёплый приём на стадионе сегодня.
Ваша поддержка во время восстановления дала мне огромную силу. Хала Мадрид», — сообщает журналист Фабрицио Романо.
Кроме того, 23 сентября, во вторник, команда под руководством Хави Алонсо проведёт выездной матч против «Леванте».