Araujo: Barselona futboliga ishonish kerak
Markaziy himoyachi Ronald Araujo Chempionlar Ligasi doirasidagi "Nyukasl"ga qarshi o‘yindan so‘ng intervyu berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Kataloniyaning "Barselona" jamoasi musobaqaga Angliyada bo‘lib o‘tgan o‘yinda 2:1 hisobida g‘alaba bilan boshlandi. Ushbu o‘yinda qahramonlik qilgan futbolchi Markaz Rashford bo‘lib, u ikkita gol urdi.
Araujo so‘zlariga ko‘ra, jamoa o‘z uslubidan voz kechmay, muvaffaqiyatga erishgan. Ular "Nyukasl"ning o‘yinni kuchli boshlashiga tayyor bo‘lishgan va raqibning strategiyasini tahlil qilishgan.
Shuningdek, ba’zi o‘yinlarda qanday o‘ynashni yaxshi tushunish juda muhim ekanligini ta’kidladi. 1 oktabr kuni "Barselona" o‘z maydonida umumiy bosqichning ikkinchi turida "PSJ"ni qabul qiladi.
Jamoa oldida keyingi o‘yinlarda ham shu ruhda davom etish va g‘alabalarni qo‘lga kiritish vazifasi turibdi.

Араухо: "Барселоне" нужно доверять футболу
Центральный защитник Роналд Араухо дал интервью после матча Лиги чемпионов против "Ньюкасла". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда "Барселона" из Каталонии начала турнир с победы со счётом 2:1 в матче, который проходил в Англии. Герой этого матча стал Маркус Рэшфорд, забивший два гола.
По словам Араухо, команда добилась успеха, не отказываясь от своего стиля игры. Они были готовы к сильному началу "Ньюкасла" и проанализировали стратегию соперника.
Также он подчеркнул, что очень важно хорошо понимать, как играть в некоторых матчах. 1 октября "Барселона" примет "ПСЖ" в домашнем матче второго тура группового этапа.