Valensiya Atletik ustidan muhim g‘alabani qo‘lga kiritdi
O‘yin davomida hujumchilar bir necha bor darvozani ishg‘ol qilishga harakat qilishdi. O‘yinchi Oyyan Sanset raqib jamoa jarima maydonchasida to‘pni qo‘lga oldi va darvozabonning burchak tomoniga zarba berdi, lekin darvozabon burchak to‘pini barmoq uchlari bilan to‘xtatib, zarbani burchak zarbaga aylantirdi.
Sanset Alek Berengerning uzatmasidan so‘ng jarima maydonchasi chizig‘idan zarba berdi, ammo darvozabon past burchakdan to‘pni ushladi. Inyaki Uilyams Sansetning pasidan keyin to‘pga tegib zarba berdi, ammo darvozabon oyoq bilan to‘pni to‘sib qoldi.
61-daqiqada Daniyel Vivian o‘z jarima maydonchasida Batista Santamariyaga qattiq to‘p tekkizdi. Hakam qizil kartochka ko‘rsatishdan oldin ogohlantirish berdi, ammo video yordamchining tavsiyasidan so‘ng o‘yinchini maydondan haydab yubordi.
12 daqiqa o‘tib, Xesus Vaskesning burchak zarbasidan foydalangan Santamariya bosh bilan to‘pni darvoza to‘riga joyladi va hisobni 1:0 qildi. Keyinchalik Lukas Beltran raqib jarima maydonchasida to‘pni ushlab, Xavyer Gerraga uzatma berdi.
Gerraning zarbasi darvozabon tomonidan burchak zarbaga aylantirildi. Ugo Duro jarima maydonchasi chizig‘ida to‘pni qo‘lga oldi va zarba berdi, ammo darvozabon oyoq bilan to‘pni qaytardi.
Santamariya yana bir bor to‘pni olib, uzoq tomonga uzatma berdi va Ugo Duro to‘pni darvozaga joyladi, hisob 2:0 ga oshdi. Hozirda «Atletik» 9 ochko bilan beshinchi o‘rinni egallab turibdi, «Valensiya» esa 7 ochkoga ega bo‘lib keyingi o‘rinda joylashgan.
O‘yin «Mestalya» stadionida bo‘lib o‘tdi. Ushbu natija «Valensiya» uchun muhim g‘alaba bo‘ldi va jamoaning mavqeyini yaxshiladi.

Валенсия Атлетик над важной победой одержала
«Валенсия» приняла команду «Атлетик» в пятом туре чемпионата Испании. Об этом сообщил Euro-football.ru.
В ходе игры нападающие несколько раз пытались прорваться к воротам. Игрок Ойян Сансет получил мяч в штрафной соперника и пробил в угол ворот, но вратарь кончиками пальцев отразил мяч, превратив удар в угловой.
Сансет пробил со штрафной линии после передачи Алека Беренгера, но вратарь поймал мяч в нижнем углу. Иняки Уильямс коснулся мяча после паса Сансета и пробил, но вратарь ногой отбил мяч.
На 61-й минуте Даниэль Вивиан сильно коснулся мяча в своей штрафной площади, попав по Батисте Санта Марии. Судья сначала сделал предупреждение, но после рекомендации видеоассистента удалил игрока с поля.
Через 12 минут Санта Мария воспользовался угловым Хесуса Васкеса и головой отправил мяч в сетку ворот, сделав счёт 1:0. Позже Лукас Бельтран удержал мяч в штрафной соперника и сделал передачу Хавьеру Герра.
Удар Герра был отражён вратарём на угловой. Уго Дуро получил мяч на линии штрафной и пробил, но вратарь ногой отбил мяч.
Санта Мария снова получил мяч, сделал длинную передачу, и Уго Дуро отправил мяч в ворота, увеличив счёт до 2:0. В настоящее время «Атлетик» занимает пятое место с 9 очками, а «Валенсия» располагается на следующей позиции с 7 очками.
Матч прошёл на стадионе «Месталья». Этот результат стал важной победой для «Валенсии» и улучшил положение команды в таблице.