Shanba kuni Misr futbolchisi «qizillar» safida «Everton»ga qarshi o‘tkazilgan derbida 2:1 hisobida g‘alaba qozonishga yordam berdi va golga uzatma berdi. Endi 33 yoshli futbolchining Angliya chempionatidagi «Liverpul» jamoasi uchun jami 274 samarali harakati bor.
Squawka ma’lumotlariga ko‘ra, Salah Angliya Premer Ligasi doirasida bitta klub uchun eng ko‘p gol va assistlar bo‘yicha ikkinchi o‘rinda turibdi. Rekord egasi «Manchester Yunayted»ning sobiq hujumchisi Ueyn Runi hisoblanadi, biroq u tez orada yetakchilikni Salahga berishi mumkin, chunki uning hisobida 276 ball bor.
Reytingda uchinchi o‘rinni «Manchester Yunayted»dan Ryan Giggs egallab turibdi, uning hisobida 271 samarali harakat mavjud. Keyingi o‘rinlarni «Tottenhem»dan Garri Keyn (259) va «Arsenal»dan Tyerri Anri (249) band qilgan.
Bu raqamlar Angliya Premer Ligasi tarixidagi eng yaxshi natijalarni ko‘rsatadi va futbolchilarning jamoalari uchun qanchalik muhimligini tasdiqlaydi.

Салах приближается к рекорду Руни в Премьер-лиге
Нападающий «Ливерпуля» Мохамед Салах приближается к новому рекорду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В субботу египетский футболист помог «красным» одержать победу над «Эвертоном» в дерби со счётом 2:1, забив гол и отдав результативную передачу. Теперь у 33-летнего футболиста в чемпионате Англии за «Ливерпуль» всего 274 результативных действия.
По данным Squawka, Салах занимает второе место по количеству голов и ассистов за один клуб в Английской Премьер-лиге. Рекорд принадлежит бывшему нападающему «Манчестер Юнайтед» Уэйну Руни, однако он вскоре может уступить лидерство Салаху, поскольку у него 276 очков.
Третье место в рейтинге занимает Райан Гиггз из «Манчестер Юнайтед» с 271 результативным действием. Следующими идут Гарри Кейн из «Тоттенхэма» (259) и Тьерри Анри из «Арсенала» (249).
Эти цифры отражают лучшие достижения в истории Английской Премьер-лиги и подтверждают важность футболистов для своих команд.