Arsenal va Manchester Cityning ehtimoliy boshlang‘ich tarkiblari
Angliya chempionatining beshinchi turida "Arsenal" o‘z maydonida "Manchester City" jamoasini qabul qiladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yin "Emirates" stadionida bo‘lib o‘tadi. Mashhur "Evro-Futbol.Ru" tarmoq nashri ikki jamoaning ehtimoliy boshlang‘ich tarkibini taqdim etdi.
"Arsenal" tarkibida darvozabon Rayya, himoyachilar Kalafiori, Gabriel dos Santos, Saliba, Timmer, yarim himoyachilar Rays, Subimendi, Merino va hujumchilar Martinelli, Dyocheresh, Maduake o‘rin olgan. "Manchester City" jamoasida esa darvozabon Donnarumma, himoyachilar O’Rayli, Gvardiola, Diash, Xusanov, yarim himoyachilar Rodri, Doku, Foden, Reinders va hujumchilar Bernardu Silva hamda Xolan ishtirok etadi.
"Arsenal" jamoasida Gabi Jezus va Kay Haverts jarohat tufayli maydonga tusha olmaydi, shuningdek, Ben Uayt, Martin Edegor hamda Bukayo Saka o‘yinda qatnashishi noaniq. "Manchester City" tarkibida esa Rayan Ayt-Nuri, Rayan Sherki, Mateo Kovachich, Omar Marmush va Jon Stouns jarohatlangan yoki o‘yinda qatnashishi shubhali hisoblanadi.
Oldingi turda "Arsenal" "Nottingem Forest" jamoasini 3:0 hisobida mag‘lub etdi, "Manchester City" esa o‘z navbatida "Manchester Yunayted"ni 3:0 hisobida yengdi. Jamoalar turnir jadvalida yaqin raqobatchilar hisoblanib, "Arsenal"ning hisobida "shaharliklar"dan uch ochko ko‘proq mavjud.
Kelgusi o‘yin 21 sentyabr kuni Moskva vaqti bilan soat 18:30 da boshlanadi. "Arsenal" va "Manchester City" o‘rtasidagi ushbu bahsning matnli onlayn translyatsiyasini kuzatib boring.

Возможные стартовые составы Арсенала и Манчестер Сити
В пятом туре чемпионата Англии "Арсенал" примет на своем поле команду "Манчестер Сити". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч пройдет на стадионе "Эмирейтс". Известное сетевое издание "Евро-Футбол.Ру" представило вероятные стартовые составы обеих команд.
В составе "Арсенала" вратарь Райя, защитники Калафиори, Габриэль дос Сантос, Салиба, Тиммер, полузащитники Рейс, Субименди, Мерино и нападающие Мартинелли, Дьочереш, Мадуаке. В команде "Манчестер Сити" вратарь Доннарумма, защитники О’Райли, Гвардиола, Диаш, Хусанов, полузащитники Родри, Доку, Фоден, Рейнджерс и нападающие Бернарду Силва и Холан.
В составе "Арсенала" Габи Жезус и Кай Хаверц не смогут выйти на поле из-за травм, также участие Бена Уайта, Мартина Эдегора и Букайо Сака в матче под вопросом. В составе "Манчестер Сити" травмированы или под сомнением участие в игре Райан Айт-Нури, Райан Шерки, Матео Ковачич, Омар Мармуш и Джон Стоунз.
В предыдущем туре "Арсенал" победил "Ноттингем Форест" со счетом 3:0, а "Манчестер Сити" в свою очередь обыграл "Манчестер Юнайтед" с таким же счетом 3:0. Команды являются близкими конкурентами в турнирной таблице, при этом у "Арсенала" на три очка больше, чем у "горожан".
Следующий матч начнется 21 сентября в 18:30 по московскому времени. Следите за текстовой онлайн-трансляцией матча между "Арсеналом" и "Манчестер Сити".