Sobiq Moskva “Spartak” jamoasi himoyachisi Eduard Mor Angliya Premer Ligasi 5-turida “Manchester Siti”ga qarshi o‘ynaydigan o‘yinda Londonning “Arsenal” jamoasi favorit ekanligini tushuntirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv “kanonirlar”ning o‘z maydonida bo‘lib o‘tadi. Mor fikricha, hozirda “Arsenal” jamoasi juda yaxshi holatda bo‘lib, jamoa yutuqlarga tayyor.
U “RB Sport” nashriga bergan intervyusida shunday dedi. Mor shuningdek, “Manchester Siti” tarkibida ko‘plab yangi o‘yinchilar paydo bo‘lganini va jamoa qayta tuzilish jarayonida ekanligini ta’kidladi.
“Arsenal” foydasiga yana bir omil sifatida Mor jamoaning uchta g‘alaba qozonib, faqat “Liverpul”ga yutqazgani haqida statistikani keltirdi. Bundan tashqari, sobiq “Spartak” o‘yinchisi “Arsenal” uzoq vaqtdan beri Xosep Gvardiolaning jamoasiga qarshi aynan o‘z maydonida muvaffaqiyatli o‘ynab kelayotganini qayd etdi.
Shunday qilib, “Arsenal”ning hozirgi holati va maydon afzalligi ularni bu o‘yinda asosiy favoritga aylantiradi.

Фиолетовый: Арсенал фаворит в матче против Манчестер Сити
Бывший защитник московского «Спартака» Эдуард Мор объяснил, почему команда лондонского «Арсенала» является фаворитом в матче 5-го тура Английской Премьер-Лиги против «Манчестер Сити». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча пройдет на поле «канониров». По мнению Мора, в настоящее время «Арсенал» находится в очень хорошей форме и готов к победам.
Об этом он рассказал в интервью изданию «РБ Спорт». Мор также отметил, что в составе «Манчестер Сити» появилось много новых игроков, и команда находится в процессе перестройки.
В пользу «Арсенала» Мор привел статистику: команда одержала три победы и проиграла только «Ливерпулю». Кроме того, бывший игрок «Спартака» отметил, что «Арсенал» уже долгое время успешно играет против команды Хосепа Гвардиолы именно на своем поле.
Таким образом, текущее состояние «Арсенала» и преимущество домашнего поля делают их основным фаворитом в этой игре.