Qayrat futbolchilariga Realga g‘alaba uchun avtomobil beriladi
Qozog‘istonlik tadbirkor Tursengali Alaguzov UEFA Chempionlar ligasining umumiy bosqichining ikkinchi turida Madridning "Real" jamoasiga qarshi uy o‘yinida g‘alaba qozonsa, "Qayrat" futbolchilariga yangi avtomobil sovg‘a qiladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Tadbir biznesmanning tug‘ilgan kuni arafasida bo‘lib o‘tadi va u g‘alaba holatida o‘yinlarda qatnashgan barcha futbolchilarga avtomobil berishni va’da qilgan. Bu haqda biznesmanning rafiqasi ijtimoiy tarmoqlarda video murojaatni e’lon qilgan.
Ularning so‘zlariga ko‘ra, "Qayrat" jamoasi chempionlikni qo‘lga kiritadi. Eslatib o‘tamiz, "Qayrat" va "Real" o‘rtasidagi uchrashuv 30 sentyabr, seshanba kuni bo‘lib o‘tadi.
O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat 19:45 da belgilangan. Birinchi turda Qozog‘iston klubi Portugaliyaning "Sporting" jamoasiga safarda 1:4 hisobida mag‘lub bo‘lgan edi.
Endi "Qayrat" jamoasi o‘z maydonida kuchli raqibga qarshi g‘alaba qozonishga intilmoqda. Bu o‘yin jamoaning Chempionlar ligasidagi keyingi taqdiri uchun muhim ahamiyatga ega hisoblanadi.

Кайрат футболистам подарят автомобиль за победу над Реалом
Казахстанский предприниматель Турсенгали Алагузов пообещал подарить новым автомобилям игрокам "Кайрата", если они одержат победу в домашнем матче второго тура группового этапа Лиги чемпионов УЕФА против мадридского "Реала". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Мероприятие состоится накануне дня рождения бизнесмена, и он пообещал подарить автомобиль всем футболистам, участвовавшим в победных матчах. Об этом в социальных сетях объявила супруга бизнесмена в видеообращении.
По их словам, команда "Кайрат" станет чемпионом. Напомним, встреча между "Кайратом" и "Реалом" состоится во вторник, 30 сентября.
Начало игры запланировано на 19:45 по московскому времени. В первом туре казахстанский клуб проиграл в гостях португальскому "Спортингу" со счётом 1:4.
Теперь команда "Кайрат" стремится одержать победу над сильным соперником на своём поле. Эта игра имеет важное значение для дальнейшей судьбы команды в Лиге чемпионов.