Rodri: Arsenaldan qasos olishga tayyormiz
«Manchester Siti» jamoasining yarim himoyachisi Rodri Angliya Premer Ligasi doirasida «Arsenal»ga qarshi bo‘lib o‘tadigan o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniyalik futbolchi fevral oyida bo‘lib o‘tgan o‘yinda London jamoasidan qattiq mag‘lub bo‘lganidan so‘ng, «kanonirlar»dan qasos olishni istaydi. O‘sha o‘yinda «Arsenal» 5:1 hisobida g‘alaba qozongan edi.
Rodri so‘zlariga ko‘ra, hozirgi jamoa o‘sha paytdagidan farq qiladi va ular o‘z maydonida raqibni mag‘lub etishga harakat qiladi. «Endi biz «Arsenal»dan qasos olishimiz kerak.
O‘sha o‘yinda biz noqulay vaziyatda edik va ular bunga imkon topdi. Ha, biz endi fevral oyidagi kabi jamoa emasmiz.
Ularni ularning maydonida yengishga intilamiz», dedi Rodri Sky Sports kanaliga bergan intervyusida. «Arsenal» va «Manchester Siti» o‘rtasidagi o‘yin Moskva vaqti bilan soat 18:30da boshlanadi.
Ushbu o‘yinning matnli translyatsiyasini «Emirates» stadionidan LiveResult portali orqali kuzatish mumkin bo‘ladi. Futbol ishqibozlari ushbu o‘yinda yuz berayotgan voqealarni onlayn tarzda kuzatib borishlari mumkin.

Rodri: "Арсенал"дан отомстить готовы
Полузащитник «Манчестер Сити» Родри поделился своими мыслями по поводу предстоящего матча Английской Премьер-Лиги против «Арсенала». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Испанский футболист хочет отомстить «канонирам» после тяжелого поражения от лондонской команды в феврале. В том матче «Арсенал» выиграл со счетом 5:1.
По словам Родри, нынешняя команда отличается от той, что была тогда, и они постараются победить соперника на своем поле. «Теперь мы должны отомстить «Арсеналу».
В том матче мы находились в неудобной ситуации, и они этим воспользовались. Да, сейчас мы не та команда, что была в феврале.
Мы стремимся победить их на их поле», — сказал Родри в интервью каналу Sky Sports. Матч между «Арсеналом» и «Манчестер Сити» начнется в 18:30 по московскому времени.
Текстовую трансляцию этого матча со стадиона «Эмирейтс» можно будет смотреть на портале LiveResult. Любители футбола смогут следить за событиями игры онлайн.