Marsel va PSJ o‘rtasidagi o‘yin ob-havo sababli qoldirildi
Fransiya chempionatining beshinchi turida “Marsel” va “PSJ” jamoalari o‘rtasidagi o‘yin yakshanba kuni kechqurun bo‘lib o‘tmaydi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
L’Equipe nashri ma’lumotiga ko‘ra, Bush-du-Ron prefekti aytishicha, mintaqada kutilayotgan murakkab ob-havo sharoitlari sababli o‘yin keyinga qoldirilgan. Mintaqada kuchli yomg‘irlar sababli to‘q rangli xavf darajasi e’lon qilingan.
Hokimiyat vakillari ko‘chalarning suv bosishi mumkinligini ham oldindan aytmoqda. Shu bois, “Marsel” va “PSJ” o‘rtasidagi an’anaviy kuch sinashuvi boshqa kunga ko‘chiriladi.
Biz bu yangiliklarni diqqat bilan kuzatib boramiz. Shuningdek, “PSJ” jamoasida rossiyalik darvozabon Matvey Safonov ham o‘ynaydi.
Hozirgi mavsumda u hali maydonga tushmagan. Bu o‘yinning keyingi sanasi haqida qo‘shimcha ma’lumotlar beriladi.

Марсель и ПСЖ матч отменён из-за погодных условий
В пятом туре чемпионата Франции матч между командами «Марсель» и «ПСЖ» не состоится в воскресенье вечером. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным издания L’Equipe, префект Буш-дю-Рон заявил, что из-за ожидаемых сложных погодных условий в регионе матч был отложен. В регионе объявлен темно-коричневый уровень опасности из-за сильных дождей.
Представители власти также предупреждают о возможном затоплении улиц. Поэтому традиционное противостояние между «Марселем» и «ПСЖ» перенесено на другой день.
Мы внимательно следим за этими новостями. Также в составе «ПСЖ» играет российский вратарь Матвей Сафонов.
В этом сезоне он ещё не выходил на поле. Дополнительная информация о новой дате матча будет предоставлена.