Londonning Arsenal jamoasining yarim himoyachisi Deklan Rays joriy Angliya Premer-ligasi mavsumidagi o‘yinlar jadvali haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Yakshanba kuni “kanonirlar” Manchester Siti jamoasi bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi. Ular oxirgi daqiqalargacha hisobda ortda edi.
Oldinroq Mikel Arteta boshchiligidagi jamoa Nottingham Forest, Liverpul, Lids va Manchester Yunayted jamoalari bilan bellashgan. Raysning so‘zlariga ko‘ra, mavsum boshidagi o‘yinlar jadvali chempionatdagi boshqa jamoalarnikidan murakkabroq.
Jamoa allaqachon bir nechta yuqori darajadagi raqiblar bilan to‘qnash kelgan. Keyingi haftada ular Nyukasl va Vest Hem jamoalariga qarshi o‘ynaydi.
Shu bois vaziyat yanada qiyinlashmoqda. Hozirda Arsenal beshta turdan so‘ng 10 ochko bilan turnir jadvalida ikkinchi o‘rinda bormoqda.
Jamoa o‘z o‘yinini yaxshilashga intilmoqda va yuqori natijalarga erishish uchun kurashmoqda. Premer-ligada raqobat kuchli bo‘lib, har bir o‘yinda diqqat bilan maydonga chiqish zarur.

"Арсенал" столкнулся с самым сложным расписанием в начале сезона
Полузащитник лондонского «Арсенала» Деклан Райс поделился своими мыслями о расписании матчей текущего сезона Английской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В воскресенье «канониры» сыграли вничью 1:1 с «Манчестер Сити». Они уступали в счёте до последних минут.
Ранее команда под руководством Микеля Артеты встречалась с «Ноттингем Форест», «Ливерпулем», «Лидсом» и «Манчестер Юнайтед». По словам Райса, расписание матчей в начале сезона сложнее, чем у других команд в чемпионате.
Команда уже столкнулась с несколькими сильными соперниками. На следующей неделе они сыграют с «Ньюкаслом» и «Вест Хэмом».
Поэтому ситуация становится ещё сложнее. В настоящее время «Арсенал» занимает второе место в турнирной таблице с 10 очками после пяти туров.
Команда стремится улучшить свою игру и борется за высокие результаты. В Премьер-лиге конкуренция сильная, и в каждом матче необходимо выходить на поле с полной концентрацией.