Rayo Valyekano va Selta o‘yinni durang bilan yakunladi
La Liga jadvalining pastki qismida joylashgan «Rayo Valyekano» va «Selta» jamoalari Ispaniya chempionatining beshinchi turida to‘qnash kelishdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning boshida Ugo Alvares Borxa Iglesiasga zarba berish imkoniyatini yaratdi, ammo u to‘pni darvozaga yo‘llay olmadi. Ikkinchi bo‘lim boshida mehmonlar burchak zarbasidan foydalanib, Iglesias yaqin masofadan to‘pni darvozaga yo‘lladi va hisobni ochdi – 0:1.
Mezbonlar esa Xorxe de Frutosing ajoyib zarbasi bilan hisobni tenglashtirdi – 1:1. O‘yinning so‘nggi daqiqalarida Aleksandre Juravski yaxshi imkoniyatga ega bo‘ldi, ammo darvozabon uning zarbasini qaytarib qoldi.
Har ikki jamoa hozirda 5 ochko jamg‘argan holda 13-o‘rinni bo‘lishmoqda. O‘yin protokoli shuni ko‘rsatadiki, jamoalar o‘rtasidagi bahs teng kuchlarga ega bo‘lib, raqiblar bir-birining zaif va kuchli tomonlarini yaxshi biladi.
Ushbu natija «Rayo Valyekano» va «Selta» uchun muhim ochkolarni saqlab qolish imkonini berdi. O‘yin maydonida har ikki jamoa futbolchilari o‘z imkoniyatlarini to‘liq ishga solishga harakat qilishdi, ammo yakunda durang qayd etildi.
Bu natija jamoalarning mavsumdagi o‘zgarishlari va keyingi o‘yinlarga tayyorgarlik ko‘rishda muhim omil bo‘ladi.

Райо Вальекано и Сельта завершили матч вничью
Команды «Райо Вальекано» и «Сельта», расположенные в нижней части таблицы Ла Лиги, встретились в пятом туре чемпионата Испании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В начале матча Уго Альварес создал возможность для Борхи Иглесиаса нанести удар, но тот не смог отправить мяч в ворота. В начале второго тайма гости воспользовались угловым и Иглесиас с близкого расстояния забил гол, открыв счёт – 0:1.
Хозяева же сравняли счёт великолепным ударом Хорхе де Фрутоса – 1:1. В последние минуты игры Александр Журавский имел хороший шанс, но вратарь отразил его удар.
В настоящее время обе команды набрали по 5 очков и делят 13-е место. Протокол матча показывает, что борьба между командами была равной, и соперники хорошо знают сильные и слабые стороны друг друга.
Этот результат позволил «Райо Вальекано» и «Сельте» сохранить важные очки. На поле игроки обеих команд старались использовать все свои возможности, однако в итоге была зафиксирована ничья.
Этот результат станет важным фактором для изменений в командах в сезоне и подготовки к следующим матчам.