Flik Barselonaning Xetafedagi g‘alabasini tahlil qildi
«Barselona» bosh murabbiyi Hans-Diter Flik La Liga doirasidagi «Xetafe»ga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda 3:0 hisobida qozonilgan katta g‘alaba haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda g‘alaba uchun uch ochko olib kelgan asosiy o‘yinchi Feran Torres bo‘lib, u birinchi bo‘limda ikki marta gol urdi. Uchinchi gol muallifi esa Dani Olmo bo‘ldi.
Flik o‘z bayonotida o‘yinni to‘liq nazorat qilganliklarini, yaxshi o‘ynab g‘alabaga erishganliklarini ta’kidladi. «Xetafe»ga qarshi gol urish har doim oson emasligini, ammo jamoa bu vazifani uddalaganini aytdi.
Shuningdek, u jamoaning so‘nggi o‘yinlardagi ko‘rsatgan o‘yini uchun minnatdorlik bildirdi. Jamoa yaqinda yakshanba kuni o‘ynagan, so‘ngra Chempionlar ligasida «Nyukasl»ga qarshi qiyin o‘yinni boshdan kechirgan.
Bugungi o‘yin ham oson bo‘lmagan. Biroq barcha uchta o‘yinda munosib g‘alabaga erishganliklari bilan faxrlanadi.
Hozirda «Barselona» Ispaniya chempionatining turnir jadvalida beshta turdan so‘ng 13 ochko bilan ikkinchi o‘rinda bormoqda. Jamoa keyingi o‘yinlarda ham muvaffaqiyatli natijalar ko‘rsatishga intilmoqda.

Флик проанализировал победу Барселоны над Хетафе
Главный тренер «Барселоны» Ханс-Дитер Флик поделился своими мыслями о крупной победе со счётом 3:0 в матче Ла Лиги против «Хетафе». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Основным игроком, принесшим три очка в этой встрече, стал Феран Торрес, который забил два гола в первом тайме. Третьим голом отметился Дани Ольмо.
В своём заявлении Флик подчеркнул, что команда полностью контролировала игру и добилась победы благодаря хорошей игре. Он отметил, что забивать голы против «Хетафе» всегда непросто, но команда справилась с этой задачей.
Кроме того, он выразил благодарность за игру команды в последних матчах. Команда недавно играла в воскресенье, а затем провела сложный матч в Лиге чемпионов против «Ньюкасла».
Сегодняшняя игра тоже была непростой. Однако он гордится тем, что во всех трёх матчах команда добилась достойных побед.
В настоящее время «Барселона» занимает второе место в турнирной таблице чемпионата Испании после пяти туров, набрав 13 очков. Команда стремится показывать успешные результаты и в следующих играх.