Manchester Siti jamoasining markaziy himoyachisi Ruben Diash Angliya Premer-ligasidagi Londonning Arsenal jamoasi bilan bo‘lib o‘tgan o‘yinda 1:1 hisobida durang o‘ynash haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv boshida Erling Holanning goli hisobiga “shaharliklar” oldinga chiqdi, ammo o‘yin oxirida qo‘shimcha daqiqalarda gol o‘tkazib yuborib, g‘alabani saqlab qolishmadi. Diashning so‘zlariga ko‘ra, muhim ochko qo‘lga kiritildi, biroq oxirida gol o‘tkazib yuborish juda achinarli.
U jamoaning to‘p nazorati jihatidan odatdagi o‘yin bo‘lmaganini ta’kidladi, ammo ular birlashib, g‘alaba uchun kurashganini qayd etdi. Qiyin damlarda sabr-toqat bilan harakat qilishganini ham alohida ta’kidladi.
Diash, shuningdek, Arsenal ko‘p to‘pni nazorat qilgan bo‘lsa-da, o‘zlari o‘yinni to‘liq boshqarayotganini his qilganini aytdi. Raqib haqiqiy xavf tug‘dirmayotgandek tuyulgan, ammo oxir-oqibat gol o‘tkazib yuborilgan.
U bu o‘yindan saboq olishlarini umid qilmoqda. Hozirda Manchester Siti Premer-liga jadvalida beshta turdan so‘ng yetti ochko bilan to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda.

Диаш выразил сожаление из-за ничьей с Арсеналом
Центральный защитник команды «Манчестер Сити» Рубен Диаш поделился своими мыслями о ничейном матче 1:1 с лондонским «Арсеналом» в Английской Премьер-лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В начале встречи «горожане» вышли вперёд благодаря голу Эрлинга Холанда, но в конце игры в добавленное время пропустили гол и не смогли сохранить победу. По словам Диаша, важное очко было заработано, но пропускать гол в конце очень обидно.
Он отметил, что игра не была обычной с точки зрения контроля мяча, однако команда сплотилась и боролась за победу. Также он особо подчеркнул, что в трудные моменты они действовали с терпением.
Диаш также сказал, что, несмотря на то, что «Арсенал» контролировал мяч большую часть времени, они чувствовали, что полностью контролируют игру. Противник казался не представляющим реальной угрозы, но в итоге гол всё же был пропущен.
Он надеется, что они извлекут урок из этой игры. В настоящее время «Манчестер Сити» занимает девятое место в таблице Премьер-лиги после пяти туров, имея семь очков.