Manchester Siti jamoasining yarim himoyachisi Bernardu Silva eng qiyin raqiblar haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U Chempionlar ligasidagi raqobat haqida gapirar ekan, eng murakkab o‘yinchilar sifatida ikki braziliyalik – Vinisius Junior va Rodrigoni, Madridning Real jamoasidan ekanligini ta’kidladi. Bernardu Silvaning so‘zlariga ko‘ra, aynan ushbu futbolchilar eng qiyin raqiblar hisoblanadi.
Manchester Siti jamoasi Chempionlar ligasida muntazam ravishda Real Madrid bilan uchrashadi. O‘tgan mavsumda Xosep Gvardiola boshchiligidagi jamoa Madridning kuchli jamoasiga pley-off bosqichida mag‘lub bo‘lib, musobaqadan chiqib ketgan.
Bu raqobat jahon futbolining eng yuqori darajasidagi o‘yinlardan biri bo‘lib, har ikki jamoa ham o‘z kuchini namoyish etadi. Bernardu Silva o‘z fikrida raqiblarning texnikasi va tezligini alohida ta’kidladi.
Shuningdek, u Chempionlar ligasidagi raqobatning qanchalik qiyin va jiddiy ekanligini aytdi. Manchester Siti ushbu musobaqada yuqori natijalarga erishish uchun doimiy ravishda o‘z ustida ishlashga majbur.

Бернарду Силва назвал самых сложных соперников в Лиге чемпионов
Полузащитник команды Манчестер Сити Бернарду Силва высказался о самых сложных соперниках. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Говоря о борьбе в Лиге чемпионов, он отметил двух бразильцев — Винисиуса Жуниора и Родриго, которые выступают за мадридский Реал, как самых сложных игроков. По словам Бернарду Силвы, именно эти футболисты являются самыми трудными соперниками.
Команда Манчестер Сити регулярно встречается с Реалом Мадрид в Лиге чемпионов. В прошлом сезоне команда под руководством Хосепа Гвардиолы уступила сильной мадридской команде на стадии плей-офф и выбыла из турнира.
Это соперничество является одним из матчей наивысшего уровня мирового футбола, и обе команды демонстрируют свои силы. Бернарду Силва особо отметил технику и скорость соперников.
Кроме того, он рассказал, насколько сложна и серьёзна конкуренция в Лиге чемпионов. Манчестер Сити вынужден постоянно работать над собой, чтобы достигать высоких результатов в этом турнире.