Ronalduga Messi olgan bisht sovg‘a qilindi
Al-Nasra jamoasining yulduz hujumchisi Krishtianu Ronaldu Al-Riyodga qarshi bo‘lib o‘tgan g‘alabali o‘yindan so‘ng muxlislardan sovg‘a oldi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
40 yoshli portugaliyalik futbolchi jamoasi 5:1 hisobida yirik g‘alabaga erishdi va o‘zi ikki gol urdi. O‘yindan keyin Krishtianuga an’anaviy musulmon libosi – bisht taqdim etildi.
Shuni ta’kidlash lozimki, shunday sovg‘ani 2022 yilgi jahon chempionatida g‘alaba qozongan argentinalik futbolchi Lionel Messi ham olgan edi. Hozirgi Saudiya Arabistoni chempionatining joriy mavsumida Krishtianu uchta o‘yinda maydonga tushdi va uchta gol muallifi bo‘ldi, ulardan biri penaltidan kiritildi.
Shuningdek, Liverpul jamoasi futbolchisi Ronaldu va Messi o‘rtasida tanlov qilgani haqida ham ma’lumot berilgan. Bu holat futbol ixlosmandlari orasida katta qiziqish uyg‘otmoqda.
Umuman olganda, Krishtianu Ronaldu o‘zining tajribasi va mahorati bilan jamoasiga katta hissa qo‘shmoqda.

Роналду получил шаль, которую подарил Месси
Звёздный нападающий команды Аль-Наср Криштиану Роналду получил подарок от болельщиков после победного матча против Аль-Рийода. Об этом сообщает Euro-football.ru.
40-летний португалец вместе с командой одержал крупную победу со счётом 5:1, забив два гола. После матча Криштиану был награждён традиционной мусульманской одеждой – бисht.
Стоит отметить, что такой же подарок получил аргентинский футболист Лионель Месси, выигравший чемпионат мира 2022 года. В текущем сезоне чемпионата Саудовской Аравии Криштиану сыграл в трёх матчах и забил три гола, один из которых с пенальти.
Также сообщается, что футболист Ливерпуля выбирал между Роналду и Месси. Этот факт вызвал большой интерес среди футбольных болельщиков.