Erik Garsiya har qanday pozitsiyada o‘ynashga tayyor
«Barselona» jamoasining markaziy himoyachisi Erik Garsiya har qanday pozitsiyada o‘ynashga tayyorligini ma’lum qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Yakshanba kuni 24 yoshli futbolchi jamoasiga «Xetafe»ga qarshi o‘yinda (3:0) boshdan oxirigacha maydonda bo‘lib, g‘alabaga katta hissa qo‘shdi. Joriy mavsumda murabbiy Hans-Diter Flik Garsiyani nafaqat markaziy himoyachi sifatida, balki o‘ng qanotda ham maydonga tushirmoqda.
O‘tgan mavsumda esa u ko‘pincha himoyaning oldingi chizig‘ida o‘ynagan. Garsiya o‘z fikrida: «Men murabbiy menga qaysi pozitsiyada ishonch bildirsa, o‘sha joyda o‘ynashga tayyorman.
Eng muhimi, imkon qadar ko‘proq maydonga chiqib, jamoam bilan g‘alaba qozonishdir. Biz hammamiz o‘yinlarni yutishni istaymiz», deb ta’kidladi.
Keyingi turda «Barselona» La Liga doirasida «Real Oviedo» jamoasi bilan bahs olib boradi. Ushbu o‘yin 25 sentyabr kuni bo‘lib o‘tadi.

Эрик Гарсия готов играть на любой позиции
Центральный защитник команды «Барселона» Эрик Гарсия заявил о своей готовности играть на любой позиции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В воскресенье 24-летний футболист провёл на поле весь матч против «Хетафе» (3:0), значительно способствовав победе. В этом сезоне тренер Ханс-Дитер Флик выпускает Гарсию на поле не только в качестве центрального защитника, но и на правом фланге.
В прошлом сезоне он часто играл на передовой линии обороны. Гарсия отметил: «Я готов играть на той позиции, в которой тренер мне доверит.
Самое главное — выходить на поле как можно чаще и побеждать вместе с командой. Мы все хотим выигрывать матчи», — подчеркнул он.
В следующем туре «Барселона» сыграет с командой «Реал Овьедо» в рамках Ла Лиги. Этот матч состоится 25 сентября.