Simeone Mayorka bilan durangni tahlil qildi
Madridning "Atletiko" futbol klubi bosh murabbiyi Diego Simeone Ispaniya chempionatining beshinchi turida "Malyorka" jamoasi bilan o‘tkazilgan o‘yindan keyingi fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 1:1 hisobida yakunlandi. Simeone o‘z so‘zlarida jamoa yaxshi o‘yin ko‘rsatganini ta’kidladi.
Unga ko‘ra, futbolchilar o‘yinni nazorat qilib, raqibni himoyaga majbur qilgan, ko‘plab gol imkoniyatlari yaratgan, biroq samaradorlik yetishmagan. Bu esa o‘yinning natijasiga ta’sir qilgan asosiy omil bo‘lgan.
Murabbiy jamoaning ish faoliyati ko‘zga ko‘ringanini, futbolchilar taklif qilingan yo‘nalishda harakat qilayotganini qayd etdi. Julian Alvaresning almashtirilishi haqida ham fikr bildirilgan.
Simeone Alvaresni jamoaning eng yaxshi hujumchisi deb atadi. U o‘yinda yaxshi harakat qilgan bo‘lsa-da, murabbiy Sorlotni maydonga kiritishga qaror qilganini aytdi.
Chunki raqib o‘yinchisi maydonni tark etgani uchun jamoa kamchilikda qolgan. Simeone shuningdek, futbolchilarning almashtirilganda norozilik bildirishi tabiiy hol ekanini ta’kidladi.

Симеоне проанализировал ничью с Майоркой
Главный тренер футбольного клуба «Атлетико» из Мадрида Диего Симеоне поделился своими мыслями после матча пятого тура чемпионата Испании против команды «Майорка». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась со счётом 1:1. Симеоне отметил, что команда показала хорошую игру.
По его словам, футболисты контролировали игру, заставили соперника защищаться, создали множество голевых моментов, однако не хватило эффективности. Это стало основным фактором, повлиявшим на результат матча.
Тренер подчеркнул, что работа команды была заметна, а игроки действовали в предложенном направлении. Также было высказано мнение о замене Хулиана Альвареса.
Симеоне назвал Альвареса лучшим нападающим команды. Несмотря на то, что он хорошо проявил себя в игре, тренер решил выпустить на поле Сорлота.
Это связано с тем, что игрок соперника покинул поле, и команда осталась в меньшинстве. Симеоне также отметил, что недовольство игроков при замене — естественное явление.