Manchester Siti jamoasining yarim himoyachisi va sardori Bernardu Silva Arsenal bilan o‘yin (1:1)dan keyingi taqvim jadvali haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z so‘zlarida, mag‘lub bo‘lmaganliklarini ta’kidlab, ammo dam olish imkoniyatlari bo‘yicha noqulay sharoitda muhim o‘yinga chiqish adolatli emasligini aytdi. Silva ta’kidlashicha, mavsumning eng muhim o‘yinlaridan birida bunday sharoitda maydonga tushish noto‘g‘ri hisoblanadi.
Arsenal jamoasida dam olish uchun besh kun vaqt bo‘lgan bo‘lsa, Manchester Siti futbolchilari faqat ikki yarim kun dam olish imkoniga ega bo‘lgan. Shuning uchun u o‘zini ideal holatda his qilmaganini ta’kidladi.
Manchester Evening News nashri Silva so‘zlarini keltirdi. Hozirgi vaqtda Manchester Siti Premyer-liganing beshta o‘tgan turida yetti ochko to‘plagan.
Bu holat jamoaning mavsumdagi raqobatbardoshligini ko‘rsatadi. Bernardu Silva jamoaning taqvimdagi noqulayliklar tufayli o‘z imkoniyatlarini to‘liq ko‘rsata olmasligidan afsusda ekanligini bildirgan.

Бернарду Силва выразил недовольство условиями календаря
Полузащитник и капитан команды Манчестер Сити Бернардо Силва высказал своё мнение о расписании матчей после игры с Арсеналом (1:1). Об этом сообщает Euro-football.ru.
В своих словах он подчеркнул, что команда не проиграла, но выходить на важный матч в неудобных условиях отдыха несправедливо. Силва отметил, что играть в таких условиях в одном из самых важных матчей сезона неправильно.
В то время как у команды Арсенал было пять дней для отдыха, у футболистов Манчестер Сити было всего два с половиной дня. Поэтому он подчеркнул, что не чувствовал себя в идеальном состоянии.
Издание Manchester Evening News привело слова Силвы. В настоящее время Манчестер Сити набрал семь очков в пяти сыгранных турах Премьер-лиги.
Это показывает конкурентоспособность команды в сезоне. Бернардо Силва выразил сожаление, что из-за неудобств в расписании команда не может полностью раскрыть свои возможности.
Отдых и восстановление являются важным фактором для команды, особенно в соревнованиях высокого уровня.