Internetda "Oltin to‘p" natijalari soxta ekanligi ma’lum bo‘ldi
Internetda “Oltin to‘p” uchun ovoz berish natijalari bo‘yicha bir nechta versiyalar tarqaldi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ba’zilari kulgili bo‘lib, unda sovrin Antoniyga berilgani aytiladi, boshqalari esa jiddiyroq bo‘lib, mukofotni qanot himoyachisi Lamin Yamalga berilgani haqida. Yamal haqidagi versiya ko‘proq muhokamalarga sabab bo‘ldi, chunki birinchidan, uni jurnalist Pablo Jiralt tarqatdi va obunachilarni fikr almashishga taklif etdi, ikkinchidan esa reyting ancha ishonarli ko‘rinadi.
Ammo bu ro‘yxat ham soxta ekani ma’lum bo‘ldi. Izohlarda muxlislar Kilian Mbappe ismi noto‘g‘ri yozilganini ta’kidladilar — Kyilian o‘rniga Kylian deb yozilishi kerak edi.
Mualliflar bu xatoga yo‘l qo‘yishgan. Shuni ta’kidlash lozimki, so‘nggi yillarda “Oltin to‘p” sovrini egasi g‘alabasi haqida so‘nggi daqiqalarda xabar topadi.
Natijalar ko‘pincha sir saqlanadi va sovrindor e’lon qilinishi oldin hech kim bilmaydi. Bu an’ana sovrinni yanada qiziqarli va kutilmagan qiladi.

В интернете стало известно, что результаты "Золотого мяча" поддельные
В интернете распространилось несколько версий результатов голосования за «Золотой мяч». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Некоторые из них забавные, в них говорится, что приз получил Антони, другие более серьёзные — о том, что награду получил крайний защитник Ламин Ямал. Версия о Ямале вызвала больше обсуждений, поскольку, во-первых, её распространил журналист Пабло Хиральт и пригласил подписчиков к обмену мнениями, а во-вторых, рейтинг выглядит более достоверным.
Однако выяснилось, что и этот список фальшивый. В комментариях фанаты отметили, что имя Килиана Мбаппе написано с ошибкой — вместо Килиан должно быть Kylian.
Авторы допустили эту ошибку. Следует подчеркнуть, что в последние годы о победителе «Золотого мяча» сообщают в последний момент.
Результаты часто держатся в секрете, и никто не знает их до объявления победителя. Эта традиция делает награду ещё более интересной и неожиданной.