PSJdan uch nafar futbolchi "Oltin to‘p" marosimida ishtirok etadi
Dushanba kuni kechqurun Parijda “Oltin to‘p” mukofoti topshiriladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Shu vaqt ichida “PSJ” jamoasi Fransiya chempionatining mezbonlarsiz o‘tkaziladigan o‘yini doirasida “Marsel”ga qarshi safarda o‘ynaydi. Ushbu o‘yinni dushanba kuniga belgilashga to‘g‘ri keldi, chunki yakshanba kuni hududda murakkab ob-havo sharoitlari sababli o‘yin bo‘lib o‘tmagan edi.
Jamoaning o‘yini bo‘lsa-da, “PSJ”ning uch nafar futbolchisi “Oltin to‘p” mukofotini olish marosimida ishtirok etadi. Transfer News Live manbasiga tayanib, Marca nashri ma’lumotlariga ko‘ra, tadbirda Dezire Dwe, Joau Neves va Usmon Dembele qatnashadi.
Ulardan so‘nggi nomzod sovrinni olish uchun asosiy nomzod hisoblanadi. Dwe, Neves va Dembele sog‘liq muammolari tufayli “Marsel”ga qarshi o‘yinda maydonga tusholmaydi.
Ularning ishtirok etmasligi jamoaning tarkibiga ta’sir qilishi mumkin. Shunday bo‘lsa-da, futbolchilar mukofot marosimida o‘zlarini ko‘rsatish imkoniyatiga ega bo‘ladi.
Bu voqea Fransiya futboli uchun muhim sanaladi va muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.

Три футболиста ПСЖ примут участие в церемонии "Золотой мяч"
В понедельник вечером в Париже состоится церемония вручения премии «Золотой мяч». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В это же время команда «ПСЖ» сыграет в гостях с «Марселем» в рамках чемпионата Франции без зрителей. Этот матч был назначен на понедельник, так как в воскресенье из-за сложных погодных условий игра не состоялась.
Несмотря на матч команды, три футболиста «ПСЖ» примут участие в церемонии вручения «Золотого мяча». Согласно информации Marca, ссылающейся на источник Transfer News Live, в мероприятии примут участие Дезире Две, Жоау Невеш и Усман Дембеле.
Из них последний считается основным претендентом на получение награды. Две, Невеш и Дембеле не смогут выйти на поле в матче против «Марселя» из-за проблем со здоровьем.
Их отсутствие может повлиять на состав команды. Тем не менее, футболисты получат возможность проявить себя на церемонии награждения.