Solomin: Fayzullaevni kuchli chempionatda ko‘rishni istayman
O‘zbekiston terma jamoasi sobiq futbolchisi Pavel Solomin, ilgari Ramen shahrining Saturn va Toshkentning Paxtakor klublarida o‘ynagan, Abbosbek Fayzullaevning transferi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Yarim himoyachi yozda Turkiyaning Istanbul Boshakshehir klubiga o‘tgan. Solominning so‘zlariga ko‘ra, u Fayzullaevni Yevropaning yuqori darajadagi chempionatlaridan birida ko‘rishni istar edi, chunki futbolchi bunga loyiq.
Afsuski, hozirda Fayzullaev klubda doimiy o‘yin amaliyotini ololmayapti, bu esa terma jamoa uchun yaxshi emas. Fayzullaev yangi klubda 5 ta o‘yinda ishtirok etdi, ko‘pincha zaxiradan maydonga tushdi.
Kelasi yili uning terma jamoasi tarixda birinchi bor Jahon chempionatida ishtirok etadi. Bu esa futbolchi va jamoa uchun katta imkoniyatdir.

Solomin: Хочу видеть Файзуллаева в сильном чемпионате
Бывший футболист сборной Узбекистана Павел Соломин, ранее игравший за клубы «Сатурн» из города Раменское и «Пахтакор» из Ташкента, высказался о трансфере Аббосбека Файзуллаева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Полузащитник летом перешёл в турецкий клуб «Истанбул Башакшехир». По словам Соломина, он хотел бы видеть Файзуллаева в одном из сильных чемпионатов Европы, так как футболист этого заслуживает.
К сожалению, в настоящее время Файзуллаев не получает постоянной игровой практики в клубе, что плохо для сборной. В новом клубе он принял участие в 5 матчах, чаще выходя на поле с замены.
В следующем году его сборная впервые в истории примет участие в чемпионате мира. Это большой шанс для футболиста и команды.