Zenden Usmon Dembeleni "Oltin to‘p"ning favoriti deb atadi
Sobiq «Barselona» va Niderlandiya terma jamoasi futbolchisi Budveyn Zenden «Evro-Futbol.Ru» saytiga bergan eksklyuziv intervyusida «Oltin to‘p» sovrinini kim qo‘lga kiritishini aytdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U fikricha, bu mukofotni Usmon Dembele yutadi. Zendenning so‘zlariga ko‘ra, Dembele bunga loyiq, chunki u Chempionlar Ligasi va boshqa turnirlarni yutgan hamda eng muhim paytda yuqori darajadagi o‘yinni namoyish qilgan.
2024-2025 yilgi mavsum yakunlariga ko‘ra, Usmon Dembele «PSJ» jamoasi bilan Fransiya Ligasi 1, Fransiya Kubogi va Chempionlar Ligasi chempioni bo‘ldi. Hujumchi barcha musobaqalarda jami 53 o‘yinda 35 ta gol urdi va 18 ta golli uzatmaga mualliflik qildi.
«Oltin to‘p» sovrini topshirish marosimi bugun, 22 sentabr kuni Parijda o‘tkaziladi. Tadbir Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanadi.

Zenden назвал Усмана Дембеле фаворитом "Золотого мяча"
Бывший футболист «Барселоны» и сборной Нидерландов Будвейн Зенден в эксклюзивном интервью сайту «Евро-Футбол.Ру» рассказал, кто, по его мнению, получит награду «Золотой мяч». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, эту награду выиграет Усман Дембеле. По словам Зендена, Дембеле заслуживает этого, так как он выиграл Лигу чемпионов и другие турниры, а также показал высокий уровень игры в самые важные моменты.
По итогам сезона 2024-2025 годов Усман Дембеле стал чемпионом Франции Лиги 1, Кубка Франции и Лиги чемпионов в составе команды «ПСЖ». Нападающий во всех соревнованиях провёл в общей сложности 53 матча, забил 35 голов и сделал 18 результативных передач.
Церемония вручения «Золотого мяча» состоится сегодня, 22 сентября, в Париже. Мероприятие начнётся в 22:00 по московскому времени.