Daniya yarim himoyachisi Kristian Eriksen "Manchester Yunayted" jamoasining hozirgi holati va muxlislarning natijalarga munosabati haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchining aytishicha, muxlislar jamoaning oldingi davrdagi ustunligi va chempionliklarni muntazam qo‘lga kiritishiga o‘rganib qolgan, shuning uchun hozir ham shunday natijalarni kutishmoqda. Biroq Eriksen ta’kidlaganidek, zamonaviy futbolda raqobat juda kuchli bo‘lib, avvalgidek ustunlikka erishish deyarli imkonsizdir.
Muxlislar jamoaning ligada ustunlik qilishini, uzoq yillik chempionliklarni qayta tiklashini xohlashadi. Ammo bugungi kunda kuchli tarkibga ega ko‘plab jamoalar mavjudligi sababli bunday natijalarga erishish katta sinovdir.
Shunga qaramay, so‘nggi ikki mavsumda "Manchester Yunayted" Angliya Kubogi va Liga Kubogini qo‘lga kiritgani bilan faxrlanish mumkin. Har qanday boshqa jamoa bunday yutuqlarga erishganida mamnun bo‘lardi.
Hozirgi Angliya Premer Ligasi mavsumida "Manchester Yunayted" beshta turdan so‘ng yetti ochko jamg‘argan va turnir jadvalida 11-o‘rinda bormoqda. Bu natija jamoaning kuchli raqobatga duch kelayotganini ko‘rsatadi va kelajakda yanada yaxshi natijalar kutish mumkinligini bildiradi.

Эриксен: Пусть фанаты Ман Юнайтед снизят ожидания
Полузащитник сборной Дании Кристиан Эриксен высказался о текущем положении дел в команде «Манчестер Юнайтед» и отношении болельщиков к результатам. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам футболиста, болельщики привыкли к доминированию команды в прошлом и регулярным чемпионским титулам, поэтому сейчас они также ожидают таких результатов. Однако, как отметил Эриксен, в современном футболе конкуренция очень сильна, и добиться прежнего доминирования практически невозможно.
Болельщики хотят, чтобы команда доминировала в лиге и возродила многолетние чемпионские традиции. Но сегодня, учитывая наличие многих сильных составов, добиться таких результатов — серьёзное испытание.
Тем не менее, за последние два сезона «Манчестер Юнайтед» может гордиться завоеванием Кубка Англии и Кубка лиги. Любая другая команда была бы довольна такими достижениями.
В нынешнем сезоне Английской Премьер-лиги «Манчестер Юнайтед» после пяти туров набрал семь очков и занимает 11-е место в турнирной таблице. Этот результат показывает, что команда сталкивается с сильной конкуренцией, и в будущем можно ожидать более высоких результатов.