Xavi Manchester Yunayted bosh murabbiyi bo‘lishi mumkin
Bu haqda El Nacional nashri ma’lumot berdi. Manba xabariga ko‘ra, Xavi jiddiy ravishda Rubenu Amorim o‘rnini egallashi mumkin bo‘lgan nomzod sifatida ko‘rib chiqilmoqda.
Hozirda Rubenu Amorimning kelajagi noaniq bo‘lib qolmoqda. Angliya Premer-ligasida beshta o‘yin o‘tkazilganidan so‘ng «Manchester Yunayted» jamoasi 11-o‘rinda turibdi va yetti ochko to‘plagan.
27 sentabr, shanba kuni «qizil iblislar» safarda «Brentford» jamoasi bilan bahs olib boradi. Bu uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 14:30 da boshlanadi.
Jamoaning keyingi o‘yini natijalari mavsumdagi mavqeini yaxshilashda muhim ahamiyatga ega bo‘ladi. Murabbiylar va futbolchilar ushbu o‘yinga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Shuningdek, muxlislar ham jamoani qo‘llab-quvvatlashga tayyor turibdi. Umuman olganda, «Manchester Yunayted» jamoasi yangi murabbiy ostida o‘z o‘yinini yaxshilashga intilmoqda.

Хави может стать главным тренером Манчестер Юнайтед
Бывший главный тренер «Барселоны» Хави Эрнандес может стать новым главным тренером «Манчестер Юнайтед». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание El Nacional. По информации источника, Хави рассматривается как серьезный кандидат на замену Рубену Амориму.
В настоящее время будущее Рубена Аморима остается неопределённым. После пяти матчей в Английской Премьер-лиге команда «Манчестер Юнайтед» занимает 11-е место и набрала семь очков.
27 сентября, в субботу, «красные дьяволы» проведут выездной матч с командой «Брентфорд». Эта встреча начнется в 14:30 по московскому времени.
Результаты следующей игры команды имеют важное значение для улучшения положения в сезоне. Тренеры и футболисты серьезно готовятся к этому матчу.
Кроме того, болельщики также готовы поддержать команду. В целом, команда «Манчестер Юнайтед» стремится улучшить свою игру под руководством нового тренера.