Mareska Palmer sog‘lig‘i haqida so‘z yuritdi
«Chelsi» jamoasining bosh murabbiyi Enzo Mareska London klubining hujumchisi Koul Palmerning sog‘ligi haqida ma’lumot berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiyning aytishicha, futbolchi shanba kuni o‘yin o‘tkazishga harakat qilgan va testdan o‘tgan, natija qoniqarli bo‘lsa-da, to‘liq sog‘lom emas edi. Afsuski, Koul og‘riqni his qilganligi sababli, jamoa uni almashtirishga qaror qilgan.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, futbolchining qovurg‘a sohasidagi muammolari tufayli operatsiya talab qilinishi mumkin. Hozirgi mavsumda 23 yoshli ingliz hujumchi «Chelsi» safida barcha musobaqalarda to‘rtta o‘yin o‘tkazib, ikki marta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
Jamoa va murabbiylar uning tez orada sog‘lig‘ini tiklab, maydonga qaytishini istamoqda. Palmerning holati jamoaning kelgusi o‘yinlariga ta’sir ko‘rsatishi mumkinligi sababli, uning sog‘ligi diqqat bilan kuzatilmoqda.

Mareska Palmer рассказала о здоровье
Главный тренер команды «Челси» Энцо Мареска сообщил о состоянии здоровья нападающего лондонского клуба Коула Палмера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам тренера, футболист в субботу пытался сыграть и прошёл тест, результат которого был удовлетворительным, но он не был полностью здоров. К сожалению, из-за болевых ощущений Коула команда решила заменить его.
По словам специалиста, из-за проблем с ребрами у футболиста может потребоваться операция. В текущем сезоне 23-летний английский нападающий провёл за «Челси» четыре матча во всех турнирах и сумел забить два гола.
Команда и тренеры надеются, что он скоро восстановит здоровье и вернётся на поле. Состояние Палмера внимательно отслеживается, так как оно может повлиять на предстоящие игры команды.