Donnarumma ikkinchi bor Yashin sovrini sohibi bo‘ldi
«Manchester City» jamoasi darvozaboni Janluiji Donnarumma 2024/25 yilgi mavsumning eng yaxshi darvozaboni nominatsiyasida France Football nashri tomonidan taqdirlangani haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining faoliyatida ikkinchi marta «Yashin sovrini»ni qo‘lga kiritgani uchun katta sharaf deb hisoblaydi. Futbol jamoaviy o‘yin bo‘lishiga qaramay, bu shaxsiy mukofot bo‘lib, barcha darvozabonlar uni olishni orzu qiladi.
Shu sababli, hakamlar uni aynan tanlagani uchun juda xursand ekanligini ta’kidladi. Dunyo bo‘ylab ko‘plab iste’dodli darvozabonlar mavjudligi sababli, bu mukofot uning uchun juda muhim ahamiyatga ega.
Donnarumma o‘tgan mavsumda erishilgan natijalar va sovrinlardan mamnunligini bildirdi. Hozirda esa o‘z e’tiborini to‘liq «Manchester City» jamoasiga qaratganini aytdi.
Qiziqarli jihati shundaki, taqdimot marosimida u o‘zining oldingi jamoasi bo‘lgan «PSJ» haqida hech qanday so‘z aytmadi, u yerda u to‘rt yil davomida o‘ynagan edi. Bu esa uning hozirgi faoliyatiga to‘liq e’tibor qaratayotganidan dalolat beradi.

Доннарумма во второй раз стал обладателем приза Яшина
Вратарь команды «Манчестер Сити» Джанлуиджи Доннарумма высказался о том, что был награждён журналом France Football в номинации лучшего вратаря сезона 2024/25. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он считает большой честью то, что во второй раз в своей карьере получил «Приз Яшина». Несмотря на то, что футбол — командная игра, это индивидуальная награда, которую мечтают получить все вратари.
Поэтому он подчеркнул, что очень рад, что именно его выбрали судьи. Поскольку во всём мире много талантливых вратарей, эта награда имеет для него большое значение.
Доннарумма выразил удовлетворение результатами и трофеями, достигнутыми в прошлом сезоне. Сейчас он полностью сосредоточен на команде «Манчестер Сити».
Интересно, что на церемонии вручения он не сказал ни слова о своей предыдущей команде «ПСЖ», за которую играл четыре года. Это свидетельствует о том, что он полностью сосредоточен на своей нынешней карьере.