Arteta Dyokereshning "Manchester Siti"ga qarshi o‘yinini baholadi
Beshinchi turning markaziy o‘yini doirasida Londonning «Arsenal» jamoasi o‘z maydonida «Manchester City» bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning so‘nggi daqiqalarida «kanonirlar» bosh murabbiyi Mikel Arteta markaziy hujumchi Viktor Dyokeresh haqidagi fikrlarini bildirdi. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, raqib jarima maydonida yaxshi imkoniyatlar yuzaga keldi.
Viktor bir necha vaziyatda gol urishga yaqin bo‘ldi. Dyokeresh juda ko‘p harakat qildi, ammo boshqa o‘yinchilar unga gol imkoniyatlarini yaratishda yordam berishi kerak edi.
Ushbu o‘yinda jamoa so‘nggi uzatma pasini bera olmadi. Eslatib o‘tamiz, o‘tgan uchrashuvda gollarni Erling Holan va Gabriel Martinelli kiritdi.

Артета оценил игру Дьёкера против "Манчестер Сити"
В центральном матче пятого тура лондонский «Арсенал» сыграл вничью 1:1 с «Манчестер Сити» на своем поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последние минуты игры главный тренер «канониров» Микель Артета поделился своими мыслями о центральном нападающем Викторе Дьокереше. По словам тренера, у соперника возникло много хороших возможностей в штрафной площади.
Виктор несколько раз был близок к голу. Дьокереш очень много двигался, но другие игроки должны были помогать ему создавать голевые моменты.
В этой игре команда не смогла сделать последний пас. Напомним, что в предыдущем матче голы забили Эрлинг Холан и Габриэль Мартинелли.