Dembele Oltin To‘pni qo‘lga kiritgach, his-tuyg‘ularini bildirdi
Fransuzning “PSJ” jamoasi hujumchisi Usmon Dembele France Football nashrining versiyasiga ko‘ra “Oltin to‘p” mukofotiga sazovor bo‘ldi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
28 yoshli futbolchi uchun bu karyerasidagi birinchi shunday yuksak sovrin hisoblanadi. Taqdirlash marosimida mukofotni Dembelega futbol afsonasi Ronaldinyo topshirdi, bu esa o‘yinchi tomonidan alohida va unutilmas lahza sifatida ta’kidlandi.
Dembele o‘tgan mavsum “PSJ” safida uning eng yaxshi davri bo‘lganini qayd etdi. Jamoa deyarli barcha mavjud sovrinlarni qo‘lga kiritgan bo‘lsa, uning shaxsiy yutug‘i butun jamoaning muvaffaqiyatining tan olinishi sifatida baholandi.
Hujumchi shuningdek, “PSJ” rahbariyati, bosh murabbiy Luis Enrike, Fransiya terma jamoasi a’zolari va faoliyat olib borgan barcha klublariga minnatdorlik bildirdi. Dembele so‘zlar bilan ifodalash qiyin bo‘lgan his-tuyg‘ularini bildirib, “PSJ”da o‘tgan yil ajoyib bo‘lgani va karyerasida uzoq yo‘l bosib o‘tganini ta’kidladi.
Futbol afsonasining o‘z qo‘lidan mukofot olish uning uchun juda katta sharaf ekanini aytdi. Usmon Dembele “Oltin to‘p” sohibi sifatida o‘zining yangi marrasiga erishdi.

Дембеле выразил свои чувства после получения Золотого мяча
Форвард французского клуба «ПСЖ» Усман Дембеле, согласно версии издания France Football, стал обладателем награды «Золотой мяч». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Для 28-летнего футболиста это первая такая высокая награда в карьере. На церемонии награждения приз Дембеле вручил футбольный легенда Роналдиньо, что игрок отметил как особенный и незабываемый момент.
Дембеле отметил, что прошлый сезон в составе «ПСЖ» был для него лучшим периодом. Команда завоевала почти все доступные трофеи, а его личное достижение было оценено как признание успеха всей команды.
Нападающий также выразил благодарность руководству «ПСЖ», главному тренеру Луису Энрике, членам сборной Франции и всем клубам, в которых он выступал. Дембеле поделился чувствами, которые трудно выразить словами, подчеркнув, что прошедший год в «ПСЖ» был замечательным и он прошёл долгий путь в своей карьере.
Футбольная легенда сказала, что для него большая честь вручать награду лично. Усман Дембеле достиг новой вершины в своей карьере как обладатель «Золотого мяча».