PSJ prezidenti Dembele g‘alabasini tarixiy deb atadi
PSJ prezidenti Nasser al-Xelayfi 2025 yilgi «Oltin to‘p» sovrinini Usmon Dembele qo‘lga kiritgani haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bu mukofot klub uchun tarixiy voqea bo‘lib, jamoaning umumiy muvaffaqiyatini aks ettiradi. Al-Xelayfi klubning falsafasi barcha o‘yinchilar va xodimlarning birgalikdagi mehnatiga asoslanganini ta’kidladi.
Dembele yutug‘i butun jamoaning xizmatidir. U shunday dedi: «Bu biz uchun tarixiy kun.
Bu ajoyib natija. Bu jamoaviy g‘alaba.
Bizning falsafamiz shunday. Ushbu sovrin juda qimmatli, lekin hamma klub uchun ishlaydi.» Shu bilan birga, al-Xelayfi Marsel bilan PSJ o‘rtasidagi o‘yin paytida mukofotlash marosimida bo‘lishni xohlaganini, ammo buni amalga oshirish qiyin bo‘lganini ham aytdi.
Bu fikrlar RMC Sport tomonidan yetkazildi. Shunday qilib, klub rahbari jamoaning birligi va hamkorligi muvaffaqiyat kaliti ekanligini yana bir bor ta’kidladi.

Президент ПСЖ Дембеле назвал свою победу исторической
Президент ПСЖ Нассер аль-Хелаифи высказался о том, что Усман Дембеле получил «Золотой мяч» 2025 года. Об этом сообщил Euro-football.ru.
По его словам, эта награда является историческим событием для клуба и отражает общий успех команды. Аль-Хелаифи подчеркнул, что философия клуба основана на совместной работе всех игроков и сотрудников.
Победа Дембеле — заслуга всей команды. Он сказал: «Это исторический день для нас.
Это отличный результат. Это командная победа.
Наша философия именно такая. Эта награда очень ценна, но все работают на клуб.» При этом аль-Хелаифи также отметил, что хотел присутствовать на церемонии награждения во время матча между Марселем и ПСЖ, но это было сложно осуществить.
Эти слова были переданы RMC Sport. Таким образом, руководитель клуба ещё раз подчеркнул, что единство и сотрудничество команды — ключ к успеху.