Lamin Yamal "Oltin to‘p" marosimida Kopa trofeyini qo‘lga kiritdi
«Barselona» va Ispaniya milliy terma jamoasi qanot himoyachisi Lamin Yamal «Oltin to‘p» mukofoti tantanasida maydonga chiqib, Kopa Trofi sovrinini qo‘lga kiritdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Yamal 21 yoshgacha bo‘lgan futbolchilar orasida o‘tgan mavsumning eng yaxshi o‘yinchisi deb topildi. Qiziqarli jihati shundaki, Lamin Yamal bu mukofotni o‘tgan yili ham yutgan.
Shu vaqtdan beri u «Barselona» jamoasiga o‘tgan mavsumda uchta sovrin – La Liga chempionligi, Ispaniya Kubogi va Ispaniya Superkubogini qo‘lga kiritishda yordam berdi. Yaqin orada «Oltin to‘p» mukofoti topshiriladi va Lamin Yamal asosiy sovrin uchun nomzodlar qatorida turibdi.
Ba’zi ma’lumotlarga ko‘ra, aynan Yamal ovoz berish jarayonida g‘olib bo‘lgan. Natijani kutish esa ko‘p qolgani yo‘q.
Shu bilan birga, «Real» jamoasi yulduzi Vinisius «Oltin to‘p» ovoz berishida ancha past o‘rinlarni egallagani e’lon qilindi. Bu yilgi sovrin taqdirlash marosimi katta qiziqish bilan kuzatilmoqda.

Ламин Ямал на церемонии "Золотой мяч" получил трофей Копа
Защитник фланга «Барселоны» и сборной Испании Ламин Ямал вышел на сцену на церемонии награждения «Золотого мяча» и получил приз Кубок Копа. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ямал был признан лучшим игроком прошлого сезона среди футболистов до 21 года. Интересно, что Ламин Ямал получил эту награду и в прошлом году.
С тех пор он помог команде «Барселона» завоевать три трофея в прошлом сезоне – чемпионат Ла Лиги, Кубок Испании и Суперкубок Испании. В ближайшее время будет вручён приз «Золотой мяч», и Ламин Ямал входит в число основных претендентов на главный трофей.
По некоторым данным, именно Ямал стал победителем голосования. Ожидать результатов осталось недолго.
В то же время было объявлено, что звезда команды «Реал» Винисиус занял довольно низкие места в голосовании за «Золотой мяч». Церемония награждения в этом году вызывает большой интерес.