Mbappe Dembeleni Oltin to‘p bilan tabrikladi
Kilian Mbappe «Real» jamoasidan Usmon Dembeleyni «Oltin to‘p» mukofoti bilan tabrikladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi ijtimoiy tarmoqlarda iliq so‘zlar bilan qo‘llab-quvvatlash izohini qoldirib, Dembeleyning bu mukofotni to‘liq haqli ekanligini ta’kidladi. Mbappe yozishicha, Usmon Dembele juda ko‘p mehnat qilgan va minglab mukofotlarga loyiqdir.
O‘tgan mavsumda Dembele «PSJ» jamoasi tarkibida deyarli barcha sovrinlarni qo‘lga kiritdi. Oldin Mbappe va Dembele birga Parij klubida o‘ynaganlar, hozir esa Fransiya terma jamoasida faoliyatlarini davom ettirmoqdalar.
Usmon Dembele «Oltin to‘p» sohibi sifatida o‘z his-tuyg‘ulari bilan bo‘lishdi va bu yutuq uning katta mehnati va iste’dodining natijasi ekanini ta’kidladi. Bu mukofot futbolchining karerasidagi eng muhim voqealardan biri bo‘ldi.

Мбаппе поздравил Дембеле с Золотым мячом
Килиан Мбаппе поздравил Усмана Дембеле из команды «Реал» с наградой «Золотой мяч». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Футболист оставил в социальных сетях тёплые слова поддержки, подчеркнув, что Дембеле полностью заслуживает эту награду. По словам Мбаппе, Усман Дембеле много трудился и достоин множества наград.
В прошлом сезоне Дембеле завоевал почти все трофеи в составе команды «ПСЖ». Ранее Мбаппе и Дембеле играли вместе в парижском клубе, а сейчас продолжают свою карьеру в сборной Франции.
Усман Дембеле поделился своими чувствами как обладатель «Золотого мяча» и отметил, что этот успех является результатом его большого труда и таланта. Эта награда стала одним из самых важных событий в карьере футболиста.