Gvardiola: "Arsenal" bugungi o‘yinda ustunlik qildi
Jamoamiz qo‘shimcha vaqtda gol o‘tkazib yubordi. “Bir hafta ichida biz uchun murakkab o‘yinlar bo‘ldi – avvalo “Manchester Yunayted”ga qarshi, so‘ngra Chempionlar Ligasi doirasida.
Bugun esa kuchli raqibga qarshi o‘ynadik. Jamoamning chidamliligi oldida bosh egaman.
Yuqori pressingda samarali o‘ynamasak, hujumlarni tashkil etish juda qiyin. Biz bir necha bor hujumga o‘tishga muvaffaq bo‘ldik.
Natija adolatli deb o‘ylayman. Umuman olganda, “Arsenal” yaxshiroq edi.
Biz juda charchadik. “Napoli”ga qarshi o‘yin juda hissiyotli bo‘ldi, keyin tiklanish uchun bir kun vaqtimiz bo‘ldi va Londonga yo‘l oldik.
“Arsenal” so‘nggi ikki mavsumda chempionlik uchun kurashdi va Chempionlar Ligasi yarim finaligacha yetib bordi. Ular bilan o‘ynash juda qiyin.
Ko‘p o‘yinchilarimiz charchagan va shuningdek, jarohatlarimiz ko‘p”, – dedi Gvardiola Sky Sportsga bergan intervyusida. Premyer-liganing beshta turidan so‘ng “Manchester Siti” turnir jadvalida yettinchi o‘rinda bo‘lib, yetti ochkoga ega.

Гвардиола: "Арсенал" доминировал в сегодняшней игре
Главный тренер «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола высказался после матча с «Арсеналом» (1:1). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Наша команда пропустила гол в дополнительное время. «Для нас была сложная неделя — сначала игра против «Манчестер Юнайтед», затем в рамках Лиги чемпионов.
Сегодня мы играли против сильного соперника. Я склоняю голову перед выносливостью моей команды.
Если мы не играем эффективно в высоком прессинге, очень сложно создавать атаки. Нам несколько раз удалось перейти в атаку.
Считаю, что результат справедливый. В целом «Арсенал» был лучше.
Мы очень устали. Матч против «Наполи» был очень эмоциональным, затем у нас был один день на восстановление, и мы отправились в Лондон.
«Арсенал» боролся за чемпионство в последние два сезона и дошёл до полуфинала Лиги чемпионов. С ними играть очень сложно.
Многие наши игроки устали, а также у нас много травм», — сказал Гвардиола в интервью Sky Sports. После пяти туров Премьер-лиги «Манчестер Сити» занимает седьмое место в турнирной таблице с семью очками.