Martinelli: "Manchester Siti"ga qarshi o‘yinda g‘alaba kerak
Arsenal hujumchisi Gabriel Martinelli Manchester Cityga qarshi o‘tkazilgan durang o‘yindan so‘ng fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z jamoasining yagona gol muallifi bo‘ldi. Uchrashuv 1:1 hisobida yakunlandi.
Martinelli shunday dedi: Men aynan bunday lahzalar uchun harakat qilaman. Biz yaxshi o‘ynadik, biroq ba’zi vaziyatlarda omad bizdan yuz o‘girgan.
Jamoamizda imkoniyatlar ko‘p edi, keyin Eze ajoyib uzatma berdi va men to‘pni darvozaga yo‘naltirishga harakat qildim. Gol urganimdan xursandman, lekin yanada ko‘proq mehnat qilishimiz zarur.
Biz bunday o‘yinlarni yutishni xohlaymiz. Angliya Premer Ligasi beshta turdan so‘ng Arsenal 10 ochko bilan turnir jadvalida ikkinchi o‘rinda turibdi.
Manchester City esa 7 ochko bilan to‘qqizinchi o‘rinni egallagan. Jamoalar o‘z o‘yinlarini davom ettiradi va muxlislar oldida yanada kuchli natijalar ko‘rsatishga intiladi.

Нападающий Арсенала Габриэль Мартинелли поделился своими мыслями после ничейного матча против Манчестер Сити. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он стал автором единственного гола своей команды. Встреча завершилась со счётом 1:1.
Мартинелли сказал: Я стараюсь именно ради таких моментов. Мы хорошо сыграли, но в некоторых ситуациях удача отвернулась от нас.
У нашей команды было много возможностей, затем Эзе сделал великолепную передачу, и я попытался направить мяч в ворота. Я рад забитому голу, но нам нужно работать ещё усерднее.
Мы хотим выигрывать такие игры. После пяти туров Английской Премьер-Лиги Арсенал занимает второе место в турнирной таблице с 10 очками.
Манчестер Сити же с 7 очками занимает девятое место. Команды продолжают свои игры и стремятся показывать более сильные результаты перед болельщиками.