Oldinroq futbolchining yanvar oyidagi transfer oynasida jamoani tark etishi ehtimoli haqida xabarlar tarqalgan edi. Alonso Vinisius bilan juda mamnunligini ta’kidladi va uning hozirgi mehnatidan mamnun ekanligini aytdi.
U futbolchi sifatida maydonda o‘rinbosar bo‘lish hisini yaxshi tushunishini bildirgan. Vinisius yangi mavsumda barcha musobaqalarda oltita o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urdi va ikki golga assistentlik qildi.
Murabbiy futbolchidan o‘z ishini davom ettirishni, yanada ko‘proq harakat qilishni so‘radi, chunki mavsum hali endi boshlandi. Vinisiusning faoliyati jamoa uchun muhim hisoblanadi va uning kelajagi haqida jamoada ijobiy fikrlar mavjud.

Алонсо ответил на сообщения о переходе Винисиуса
Главный тренер мадридского "Реала" Хаби Алонсо высказался о возможном уходе бразильского нападающего Винисиуса Жуниора из команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее появлялись сообщения о вероятности ухода футболиста из команды в январское трансферное окно. Алонсо подчеркнул, что очень доволен Винисиусом и его текущей работой.
Он отметил, что хорошо понимает чувство быть запасным на поле как футболист. Винисиус в новом сезоне вышел на поле в шести матчах во всех турнирах, забил два гола и сделал две голевые передачи.
Тренер попросил футболиста продолжать работать и прилагать ещё больше усилий, так как сезон только начался. Деятельность Винисиуса важна для команды, и в коллективе есть положительные мнения о его будущем.