De Dzerbi Marselning PSJ ustidan g‘alabasini sharhladi
Fransiya chempionatining beshinchi turidagi markaziy o‘yinda "Marsel" o‘z maydonida poytaxtning "PSJ" jamoasini 1:0 hisobida minimal hisob bilan mag‘lub etdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bu natija haqida Provans jamoasi bosh murabbiyi Roberto de Dzerbi fikrlarini bildirdi. U "PSJ" bilan raqobat uning tayinlanish sabablaridan biri ekanini ta’kidladi va ushbu o‘yinni katta intizorlik bilan kutganini aytdi.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, ular buyuklik ramzi hisoblangan jamoaga qarshi g‘alaba qozondi. Hozirda "Marsel" 9 ochko bilan Fransiya chempionati jadvalida oltinchi o‘rinda turibdi.
"PSJ" esa 12 ochko bilan ikkinchi pog‘onani egallab turibdi. Ushbu o‘yin Fransiya chempionati uchun muhim voqea bo‘lib, jamoalar o‘rtasidagi kurash davom etmoqda.

Де Дзерби прокомментировал победу Марселя над ПСЖ
В центральном матче пятого тура чемпионата Франции «Марсель» на своем поле минимально обыграл столичный клуб «ПСЖ» со счетом 1:0. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Главный тренер команды Прованса Роберто Де Дзерби высказался по поводу этого результата. Он подчеркнул, что конкуренция с «ПСЖ» была одной из причин его назначения и с большим нетерпением ждал эту игру.
По словам специалиста, они одержали победу над командой, которая считается символом величия. В настоящее время «Марсель» занимает шестое место в таблице чемпионата Франции с 9 очками.
«ПСЖ» же с 12 очками занимает вторую позицию. Эта игра стала важным событием для чемпионата Франции, и борьба между командами продолжается.