Leau «Milan»ni «Inter»dan ustun qo‘ydi
Hujumchi Rafael Leau 2019-yil yozida "Inter" klubiga o‘tishi mumkin edi, ammo oxir-oqibat "Milan"ga qo‘shildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bu qarorga faqatgina "Rossoneri" jamoasi rahbariyatida ishlagan Paolo Maldini qo‘ng‘irog‘i sabab bo‘lmagan. Leau o‘zining Say Less podkastida shunday deydi: "Menga bu imkoniyat "Lill" va men uchun juda katta pul deganlarini aytishdi.
Ammo men "Inter"ga yo‘q dedim. Bolaligimdan beri Ronaldinyo, Ronaldo, Kaka, Zeedorf kabi futbolchilar nomlarini eshitganman.
Ular shu klub tarixini yaratganlar. Siz bilasiz, "Milan" Chempionlar Ligasi sovrinini yetti marta qo‘lga kiritgan.
Faqat "Real"dan ko‘proq g‘alabalar bor. Shuning uchun "Milan" va "Inter" o‘rtasida tanlov qilsam, yuz marta "Milan"ni tanlayman." "Milanga" qo‘shilganidan buyon Leau 261 ta o‘yinda maydonga tushib, 71 ta gol urdi va 62 ta golli pas berdi.
Uning jamoaga qo‘shgan hissasi katta bo‘lib, u klub tarixida muhim o‘rin egallaydi. Rafael Leau o‘zining professional faoliyatida "Milan"ning muvaffaqiyatlari uchun ko‘p mehnat qilmoqda va jamoaning asosiy futbolchilaridan biridir.

Leau поставил «Милан» выше «Интера»
Нападающий Рафаэль Леау мог перейти в клуб «Интер» летом 2019 года, но в итоге присоединился к «Милану». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это решение было вызвано не только звонком Паоло Мальдини, который работал в руководстве команды «Россонери». Леау говорит в своём подкасте Say Less: «Мне сказали, что это большая сумма денег для «Лилля» и для меня.
Но я сказал «нет» «Интеру». С детства я слышал имена таких футболистов, как Роналдиньо, Роналдо, Кака, Зеедорф.
Они создали историю этого клуба. Вы знаете, что «Милан» семь раз выигрывал Лигу чемпионов.
Только у «Реала» больше побед. Поэтому, если выбирать между «Миланом» и «Интером», я сто раз выберу «Милан»." С тех пор как Леау присоединился к «Милану», он сыграл 261 матч, забил 71 гол и отдал 62 результативные передачи.
Его вклад в команду велик, и он занимает важное место в истории клуба. Рафаэль Леау много работает для успехов «Милана» в своей профессиональной карьере и является одним из ключевых игроков команды.