Gvardiol: Manchester Siti kuchini to‘liq berdi
«Manchester Siti» jamoasi himoyachisi Yoshko Gvardiol Angliya chempionatining so‘nggi o‘yini, «Arsenal» bilan bo‘lgan bahsdagi durang natijasi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Beshinchi tur uchrashuvi 1:1 hisobida yakunlandi. Gvardiolning ta’kidlashicha, «Arsenal»ga qarshi o‘yinda har bir futbolchi har bir to‘qnashuvda va ikkinchi to‘p uchun kurashda yuz foiz kuchini berdi.
Oldingi o‘yinlarda aynan shu jihat yetishmasligi jamoaga zarar yetkazgan edi. Himoyachi sifatida u jamoasining har bir to‘p uchun kurashayotganini ko‘rishdan mamnunligini bildirdi.
Keyingi, oltinchi turda «Manchester Siti» o‘z maydonida «Bernli» jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Uchrashuv 27 sentabr kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 17:00 da boshlanadi.

Гвардиола: "Манчестер Сити" проявил всю свою мощь
Защитник команды «Манчестер Сити» Йошко Гвардиол высказался о ничейном результате в последнем матче английской премьер-лиги против «Арсенала». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч пятого тура завершился со счётом 1:1. По словам Гвардиола, в игре против «Арсенала» каждый футболист выкладывался на все сто процентов в каждом единоборстве и борьбе за второй мяч.
В предыдущих играх именно нехватка этого качества вредила команде. В качестве защитника он выразил удовлетворение тем, что видит, как его команда борется за каждый мяч.
В следующем, шестом туре «Манчестер Сити» сыграет на своём поле против команды «Бернли». Матч состоится 27 сентября и начнётся в 17:00 по московскому времени.