Karpin davrida "Dinamo" jamoasida katta o‘zgarishlar yuz berdi.
Karpin yozgi mavsumoldi davrida ish boshlagan va uch yillik shartnoma imzolagan. Jamoada ko‘p o‘zgarishlar yuz berdi, ko‘plab yangi o‘yinchilar qo‘shildi.
Murabbiyga o‘z darajasini ko‘rsatish uchun vaqt kerak. Sobiq futbolchi Karpinning o‘z mahoratini namoyish etishiga ishonch bildirdi.
Shuningdek, u "Dinamo" jamoasi Karpin rahbarligida mamlakat chempioni bo‘ladimi, degan savolga aniq javob berishda qiynaldi. Jamoa oxirgi marta 1976 yilda chempionlikni qo‘lga kiritgan, hozir esa 9 o‘yinda 12 ochko bilan sakkizinchi o‘rinda bormoqda.
Umuman olganda, Karpinning murabbiylik faoliyati hali boshlang‘ich bosqichda, va jamoa oldida katta vazifalar turibdi. Vaqt o‘tishi bilan natijalar yaxshilanishi kutilmoqda.

В период Карпина в команде "Динамо" произошли большие изменения
Бывший нападающий сборной Германии и столичного клуба «Динамо» оценил деятельность главного тренера команды «бело-голубых» Валерия Карпина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Карпин начал работу в предсезонный период и подписал трехлетний контракт. В команде произошло много изменений, присоединилось множество новых игроков.
Тренеру нужно время, чтобы показать свой уровень. Бывший футболист выразил уверенность в том, что Карпин продемонстрирует свое мастерство.
Кроме того, он затруднился дать точный ответ на вопрос, станет ли команда «Динамо» чемпионом страны под руководством Карпина. Команда в последний раз выигрывала чемпионат в 1976 году, а сейчас занимает восьмое место с 12 очками в 9 играх.
В целом тренерская карьера Карпина находится на начальном этапе, и перед командой стоят большие задачи. Ожидается, что со временем результаты улучшатся.