Granat: Dinamo Karpin bilan yuqori o‘rinlar uchun kurashadi
Toshkentning "Dinamo" jamoasining sobiq himoyachisi Vladimir Granat Rossiya chempionatining joriy mavsumida "oq-ko‘k" jamoasi qanday o‘rin egallashi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Granatning fikricha, so‘nggi ikki g‘alaba "Dinamo"ga ishonch bag‘ishlaydi. U Valeriy Karpin shaxsan unga ishonishini ta’kidladi.
Granatning so‘zlariga ko‘ra, jamoa eng yuqori o‘rinlar uchun kurashishi maqsadga muvofiqdir. Agar "Dinamo" Karpinning birinchi mavsumida uchlikka kirsa, bu yaxshi natija hisoblanadi.
Hozirda "Dinamo" Rossiya chempionati turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinda turibdi va umumiy hisobda 12 ochko jamg‘argan. Bu ko‘rsatkich jamoaning mavsum davomida o‘sib borayotganini anglatadi.
Shuningdek, jamoaning keyingi o‘yinlarda ham muvaffaqiyatli chiqishi uchun imkoniyatlar mavjudligi ta’kidlanmoqda. Umuman olganda, "Dinamo"ning hozirgi holati va bosh murabbiy Karpinning ishonchi jamoaning yuqori natijalarga erishishiga yordam berishi kutilmoqda.

Гранат: Динамо с Карпиным борется за высокие места
Бывший защитник ташкентского "Динамо" Владимир Гранат высказался о том, какое место может занять команда "бело-голубых" в текущем сезоне чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Граната, последние две победы вселяют уверенность в "Динамо". Он подчеркнул, что Валерий Карпин лично верит в него.
По словам Граната, команде целесообразно бороться за самые высокие места. Если "Динамо" в первый сезон Карпина войдёт в тройку, это будет хорошим результатом.
В настоящее время "Динамо" занимает восьмое место в турнирной таблице чемпионата России и набрало в общей сложности 12 очков. Этот показатель свидетельствует о росте команды в течение сезона.
Также отмечается, что у команды есть возможности для успешных выступлений в следующих матчах. В целом, текущее состояние "Динамо" и доверие главного тренера Карпина ожидается, что помогут команде достичь высоких результатов.