Manchester Siti bosh murabbiyi Xosep Gvardiola O‘zbekiston himoyachisi Abduqodir Husanovning rivojlanishi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U Husanovning o‘yinini yuqori baholadi va himoyaning barcha pozitsiyalarida o‘ynay olishini ta’kidladi, faqat chap himoyachi sifatida emas. Gvardiola aytishicha, Husanov oldinga ko‘p hujum tashabbuslari bilan chiqadigan futbolchi emas, ammo o‘z pozitsiyasida juda ishonchli va barqaror o‘yin ko‘rsatadi.
Uning jismoniy holati Kayl Uokerning eng yaxshi davriga o‘xshash ekanligi ta’kidlandi. Murabbiy, shuningdek, Husanov kelajakda Manchester Siti uchun muhim futbolchiga aylanishiga ishonch bildirdi.
Uning fikricha, futbolchi jamoada uzoq yillar davomida o‘ynaydi va katta hissa qo‘shadi. Manchester Siti jamoasi Xusanovni yanvar oyida 40 million yevroga sotib olgan.
Joriy mavsumda u barcha musobaqalarda beshta o‘yinda maydonga tushgan, ammo hali golli uzatma yoki golga mualliflik qilmagan. Husanovning jamoaga qo‘shilishi jamoaning himoya chizig‘ini yanada mustahkamlashga xizmat qiladi.

Гвардиола: защитник уровня Хусанов Кайл Уокер
Главный тренер Манчестер Сити Хосеп Гвардиола высказался о развитии защитника из Узбекистана Абдукодира Хусанова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высоко оценил игру Хусанова и подчеркнул, что тот может играть на всех позициях в защите, а не только на левом фланге. По словам Гвардиолы, Хусанов не является футболистом, который часто инициирует атаки вперед, но показывает очень надежную и стабильную игру на своей позиции.
Отмечено, что его физическое состояние напоминает лучшие годы Кайла Уокера. Тренер также выразил уверенность, что Хусанов в будущем станет важным игроком для Манчестер Сити.
По его мнению, футболист будет выступать в команде долгие годы и вносить значительный вклад. Манчестер Сити приобрел Хусанова в январе за 40 миллионов евро.
В текущем сезоне он сыграл в пяти матчах во всех турнирах, но пока не сделал ни голевых передач, ни забитых голов. Присоединение Хусанова к команде поможет укрепить линию защиты.