Frank: Kubok ligasida g‘alaba qozonishni xohlayman
«Tottenhem» jamoasining bosh murabbiyi Tomas Frank Angliya ligasi kubogi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z so‘zlarida bu musobaqani yutishni xohlayotganini aytdi va bunday maqsadga shubha yo‘qligini ta’kidladi. Tomas Frank uchun muhim narsa har bir o‘yinda o‘zini yaxshilash va rivojlanishdir.
U ertangi o‘yinda «Donkaster» jamoasiga qarshi maydonga tushib, g‘alaba qozonish kerakligini ta’kidladi. Keyingi o‘yinga qadam qo‘yish vaqti kelganini aytib, agar jamoa finalga chiqsa, yana shu savolni berishlarini so‘radi.
«Tottenhem» va «Donkaster» o‘rtasidagi Angliya ligasi kubogining uchinchi bosqich o‘yini jamoaning o‘z maydonida bo‘lib o‘tadi. O‘yin 24 sentabr kuni Moskva vaqti bilan soat 21:45 da boshlanadi.
Hozirgi vaqtda «Tottenhem» Angliya Premer-ligasining jadvalida uchinchi o‘rinni egallab turibdi. Bu holat jamoaning yuqori darajada ekanligini ko‘rsatadi va musobaqada yuqori natijalarga erishish imkoniyatini oshiradi.

Фрэнк: Хочу выиграть Кубок лиги
Главный тренер команды «Тоттенхэм» Томас Франк высказался о Кубке лиги Англии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В своих словах он отметил, что хочет выиграть этот турнир и подчеркнул, что в этом нет никаких сомнений. Для Томаса Франка важно улучшать себя и развиваться в каждой игре.
Он подчеркнул, что в завтрашнем матче против команды «Донкастер» необходимо выйти на поле и одержать победу. По его словам, пришло время сделать шаг к следующему матчу, и если команда выйдет в финал, тогда можно будет снова задать этот вопрос.
Матч третьего раунда Кубка лиги Англии между «Тоттенхэмом» и «Донкастером» пройдет на домашнем стадионе команды. Игра начнется 24 сентября в 21:45 по московскому времени.
В настоящее время «Тоттенхэм» занимает третье место в таблице Английской Премьер-лиги. Это показывает высокий уровень команды и увеличивает шансы на достижение высоких результатов в турнире.