Real Vinisius bilan shartnomani tezda yakunlaydi
Madridning «Real» klubi Vinisius Junior bilan shartnoma muddatini uzaytirish masalasida muzokaralarni uzoq cho‘zishni rejalashtirmayapti. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Klub braziliyalik futbolchiga bergan taklifini oxirgi va qat’iy deb hisoblamoqda. Vinisiusning oldida ikki yo‘l bor: taklifni qabul qilib, klubda qolish yoki rad etib, jamoani tark etish.
Bu haqda taniqli jurnalist va yetakchi Xosep Pedrerolga tayanib, Transfer News Live xabar bermoqda. Avvalroq matbuotda Saudiya Arabistoni klublari 25 yoshli futbolchiga qiziqish bildirishayotgani haqida ma’lumotlar tarqalgan edi.
Vinisiusning amaldagi shartnomasi 2027 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. Mashhur Transfermarkt portali uning bozor qiymatini 170 million yevroga baholagan.
Shuningdek, Vinisius agentiga «Real» tomonidan muhim xabar yetkazilgan. Klub futbolchi bilan kelishuvni tezda yakunlashga intilmoqda va kelajakdagi rejalarini aniq belgilamoqda.

Real быстро заключит контракт с Винисиусом
Мадридский клуб «Реал» не планирует затягивать переговоры о продлении контракта с Винисиусом Жуниором. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб считает своё предложение бразильскому футболисту окончательным и твёрдым. У Винисиуса есть два пути: принять предложение и остаться в клубе или отказаться и покинуть команду.
Об этом сообщает Transfer News Live со ссылкой на известного журналиста и ведущего Хосепа Педрероля. Ранее в СМИ появлялась информация о заинтересованности клубов Саудовской Аравии в 25-летнем футболисте.
Действующий контракт Винисиуса рассчитан до середины 2027 года. Известный портал Transfermarkt оценил его рыночную стоимость в 170 миллионов евро.
Кроме того, агенту Винисиуса было передано важное сообщение от «Реала». Клуб стремится быстро завершить соглашение с игроком и чётко определить свои планы на будущее.