Villas-Boas Mourinyoga ogohlantirish berdi
Ilgari Mourinyo Portu jamoasini boshqargan paytda bir qator yutuqlarga erishgan, xususan 2004 yilda Chempionlar Ligasi kubogini qo‘lga kiritgan. Villash Boashning so‘zlariga ko‘ra, Zhoze Mourinyoning Portudagi tarixi abadiy esda qoladi, biroq hozir u Portuning raqibi hisoblanadi, chunki u Benfika jamoasining murabbiyi.
Portuning buyuk tarixi asosan asosiy raqibga qarshi qozonilgan g‘alabalarga tayanadi. Shu sababli Mourinyoga Benfika jamoasining boshqa murabbiylari kabi munosabatda bo‘linadi.
Portu jamoasidagi muvaffaqiyatlari uchun unga alqishlar bo‘lmaydi, dedi Villash Boash. Portu va Benfika jamoalari o‘rtasidagi Portugaliya chempionati uchrashuvi 5 oktabr kuni bo‘lib o‘tadi.
Ushbu o‘yin katta qiziqish bilan kutilyapti, chunki ikki jamoa ham mamlakat futbolida muhim o‘rin tutadi.

Виллас-Боаш предупредил Моуринью
Президент клуба Порту Андре Виллаш Боаш предупредил главного тренера Бенфики Жозе Моуринью, что его не будут тепло встречать на стадионе Драгау. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее Моуринью добился ряда успехов, возглавляя команду Порту, в частности, в 2004 году завоевал Кубок Лиги чемпионов. По словам Виллаша Боаша, история Жозе Моуринью в Порту навсегда останется в памяти, однако сейчас он считается соперником Порту, так как является тренером Бенфики.
Великая история Порту в основном опирается на победы над главным соперником. Поэтому к Моуринью будут относиться так же, как и к другим тренерам Бенфики.
За успехи в Порту ему не будут выражать благодарность, сказал Виллаш Боаш. Матч чемпионата Португалии между командами Порту и Бенфика состоится 5 октября.