Argentina elchisi Messi va Maradonani solishtirib ko‘rdi
Argentina elchisi Enrike Ignasio Ferrer Viyera Rossiyada o‘zining so‘zlarida mamlakat tarixidagi eng buyuk ikki futbolchi — Lionel Messi va Diego Maradonani taqqosladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U Maradonaning faoliyati davrida yashaganini va uning o‘yinini ko‘rganini ta’kidladi. Biroq, u tanlovda Messini afzal ko‘rishini bildirdi.
Sababi, Maradonaning faoliyati nisbatan qisqa davom etgan bo‘lsa, Messi esa yigirma yil davomida bir darajada yuqori natijalarni ko‘rsatib kelmoqda. Maradona 1976 yildan 1997 yilgacha turli klublarda, jumladan, Barselona va Napoli jamoalarida o‘ynagan.
U 1986 yilda jahon chempioni bo‘lgan. Messi esa deyarli butun faoliyatini Barselona jamoasida o‘tkazib, 2022 yilda Argentina terma jamoasining ikkinchi marta jahon chempioni bo‘lishida muhim hissa qo‘shgan.
Bu fikrlar rasmiy manbalarda keng yoritilgan va futbol ixlosmandlari orasida katta qiziqish uyg‘otgan. Shunday qilib, ikki futbolchi o‘z davrining yulduzi bo‘lib, har biri o‘ziga xos tarixga ega ekanligi ta’kidlanadi.

Посол Аргентины сравнил Месси и Марадону
Посол Аргентины Энрике Игнасио Феррер Вьера в России в своих словах сравнил двух величайших футболистов в истории страны — Лионеля Месси и Диего Марадону. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что жил во времена карьеры Марадоны и видел его игру. Однако он выразил предпочтение Месси в этом сравнении.
Причина в том, что карьера Марадоны была относительно короткой, тогда как Месси на протяжении двадцати лет демонстрирует стабильные высокие результаты. Марадона играл с 1976 по 1997 год в различных клубах, включая Барселону и Наполи.
Он стал чемпионом мира в 1986 году. Месси же провёл почти всю карьеру в Барселоне и в 2022 году сыграл важную роль в том, чтобы сборная Аргентины во второй раз стала чемпионом мира.
Эти мнения широко освещаются в официальных источниках и вызывают большой интерес среди футбольных болельщиков. Таким образом, подчеркивается, что оба футболиста были звёздами своего времени и каждый из них имеет свою уникальную историю.