Yaqinda u tizzasidagi kesuvchi bog‘lam jarohatidan so‘ng sog‘ayib, jamoaga qo‘shildi. Mart oyida jarohat olgan futbolchi endi to‘liq tiklangan.
Pogrebnyakning ta’kidlashicha, Tyukavinning qaytishi “Dinamo” uchun katta yordam bo‘ladi. Unga ko‘ra, Tyukavin maydonda bo‘lganida jamoa butunlay boshqacha o‘yin ko‘rsatadi va bundan keyin har bir o‘yinda jamoa darajasi oshadi.
Hozirgi mavsumda hujumchi ikki o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urgan. “Dinamo” Rossiya Premyer Ligasi jadvalida to‘qqiz turdan so‘ng 12 ochko bilan sakkizinchi o‘rinda bormoqda.
Jamoa keyingi o‘yinlarda yanada yaxshi natijalarga erishishi kutilmoqda. Tyukavinning tiklanishi “Dinamo”ning hujum chizig‘ini kuchaytiradi va jamoaning umumiy o‘yin sifati oshadi.
Shuningdek, futbolchilar o‘rtasidagi muvozanat yaxshilanadi va jamoa g‘alaba qozonish imkoniyatlari ortadi. Bu esa muxlislar uchun katta quvonch bo‘ladi.
Hozirgi vaqtda “Dinamo” o‘z kuchini to‘plashga harakat qilmoqda va Tyukavinning qaytishi bu jarayonga ijobiy ta’sir ko‘rsatadi. Jamoa murabbiylari ham hujumchining tiklanishini ijobiy baholamoqda.

Возвращение Тюкавина придаст "Динамо" большую силу
Бывший футболист Павел Погребняк высказался о возвращении нападающего московского «Динамо» Константина Тюкавина на поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно он восстановился после травмы крестообразной связки колена и присоединился к команде. Футболист, получивший травму в марте, теперь полностью восстановился.
По словам Погребняка, возвращение Тюкавина станет большой помощью для «Динамо». По его мнению, когда Тюкавин находится на поле, команда демонстрирует совершенно другую игру, и с этого момента уровень команды повышается в каждом матче.
В текущем сезоне нападающий вышел на поле в двух матчах и забил один гол. «Динамо» после девяти туров занимает восьмое место в таблице Российской Премьер-Лиги с 12 очками.
Ожидается, что команда добьется еще лучших результатов в следующих матчах. Восстановление Тюкавина усилит атакующую линию «Динамо» и повысит общее качество игры команды.
Кроме того, улучшится баланс между игроками, и у команды увеличатся шансы на победу. Это станет большой радостью для болельщиков.
В настоящее время «Динамо» старается набрать силы, и возвращение Тюкавина положительно повлияет на этот процесс. Тренеры команды также положительно оценивают восстановление нападающего.