Manchester Yunaytedning sobiq yarim himoyachisi Roy Kin Manchester Siti jamoasi bosh murabbiyi Xosep Gvardiolaning juda zich o‘yin jadvali bo‘yicha bildirgan shikoyatlariga munosabat bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Kinning fikricha, hozirda bunday shikoyatlar qilish uchun erta. U aytishicha, Gvardiola o‘yin jadvali va yuklamalar haqida shikoyat qila boshladi, ammo hozir faqat sentyabr oyidir va bu ikki uy uchrashuvidan keyin yuz bermoqda.
Kin ta’kidlashicha, boshqa Angliya Premer-ligasidagi murabbiylar kabi keng tarkibni almashtirish imkoniyatiga ega emas. Shu sababli, Gvardiolaning shikoyatlari asosli emas.
Xosep Gvardiola 2016 yildan buyon Manchester Siti jamoasini boshqarib kelmoqda. Uning oldingi faoliyati esa Ispaniyaning Barselona va Germaniyaning Bavariya klublariga bog‘liq.
Gvardiola murabbiy sifatida katta tajribaga ega bo‘lib, jamoasini yuqori darajada boshqarishda davom etmoqda. Shuningdek, u o‘z jamoasining o‘yin jadvaliga moslashishga harakat qilmoqda.
Kin esa hozirgi vaqtda shikoyat qilish o‘rniga, murabbiylar jamoani yaxshiroq boshqarishga e’tibor qaratishi kerakligini ta’kidladi. Umuman olganda, Premer-ligada o‘yinlar jadvali va yuklamalar murabbiylar uchun doimiy sinov bo‘lib qolmoqda.
Shunday ekan, har bir murabbiy o‘z jamoasini eng yaxshi natijalarga olib chiqish uchun imkoniyatlardan oqilona foydalanishi lozim.

Кин: Гвардиола начал жаловаться с сентября
Бывший полузащитник Манчестер Юнайтед Рой Кин прокомментировал жалобы главного тренера Манчестер Сити Хосепа Гвардиолы на очень плотный игровой график. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Кина, сейчас рано делать такие жалобы. Он отметил, что Гвардиола начал жаловаться на игровой график и нагрузку, но сейчас только сентябрь, и это происходит после двух домашних матчей.
Кин подчеркнул, что, в отличие от других тренеров Английской Премьер-лиги, Гвардиола не имеет возможности широко менять состав. Поэтому жалобы Гвардиолы необоснованны.
Хосеп Гвардиола возглавляет Манчестер Сити с 2016 года. Ранее он работал в испанской Барселоне и немецкой Баварии.
Гвардиола обладает большим тренерским опытом и продолжает эффективно управлять своей командой. Также он старается адаптироваться к игровому графику своей команды.
Кин же отметил, что вместо жалоб тренерам следует уделять больше внимания лучшему управлению командой. В целом, график игр и нагрузки в Премьер-лиге остаются постоянным испытанием для тренеров.
Таким образом, каждый тренер должен разумно использовать возможности, чтобы привести свою команду к наилучшим результатам.