Shipitsin: Krasnodar Zenitga qarshi omadsiz o‘ynadi
Avvalgi «Krasnodar» jamoasining yarim himoyachisi Yevgeniy Shipitsin «Evro-Futbol.Ru» tarmoq nashri muxbiri Kirill Ivantsov bilan suhbatda Rossiya chempionatining to‘qqizinchi turidagi markaziy o‘yinda «Zenit»ga (0:2) mag‘lub bo‘lgan «Krasnodar» jamoasining natijasi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yinni mutanosib baholab, durang natija ham adolatli bo‘lishi mumkinligini ta’kidladi. Shipitsin so‘zlariga ko‘ra, «Krasnodar» o‘yinni faol boshlagan va dastlabki o‘n daqiqada gol urish imkoniyatlari bo‘lgan.
Keyinchalik o‘yin ko‘proq janjal va bahs-munozaralarga aylangan, futbolchilar hakamlar bilan ko‘proq munozara qilgan, maydonda ko‘proq yiqilishlar kuzatilgan. Natijada biroz ko‘proq omad «Zenit» tomonida bo‘lgan.
Hozirgi vaqtda «Krasnodar» Rossiya Premer-ligasining o‘nchi turi oldidan «Zenit»dan uch ochko oldinda turibdi. Bu holat jamoalar o‘rtasidagi raqobatning qizg‘inligini ko‘rsatadi va keyingi o‘yinlarda kuchli kurashlar davom etishini bildiradi.
Shuningdek, bu mag‘lubiyat «Krasnodar» jamoasiga o‘z xatolarini tahlil qilish va kuchli tomonlarini yanada rivojlantirish imkonini beradi. Futbol muxlislari uchun esa bu tur jiddiy qiziqish uyg‘otgan o‘yinlardan biri bo‘ldi.

Shipitsin: Краснодар сыграл неудачно против Зенита
Бывший полузащитник «Краснодара» Евгений Шипицин в интервью корреспонденту сетевого издания «Евро-Футбол.Ru» Кириллу Иванцову высказал мнение о результате матча 9-го тура чемпионата России, в центральной игре которого «Краснодар» уступил «Зениту» (0:2). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он оценил игру как сбалансированную и отметил, что ничья также могла бы быть справедливым результатом. По словам Шипицина, «Краснодар» активно начал матч и имел возможности забить в первые десять минут.
Далее игра больше превратилась в споры и дискуссии, игроки чаще спорили с судьями, на поле было больше падений. В итоге немного больше удачи было на стороне «Зенита».
В настоящее время «Краснодар» перед 10-м туром Российской Премьер-Лиги опережает «Зенит» на три очка. Эта ситуация показывает остроту соперничества между командами и указывает на продолжение напряжённой борьбы в следующих матчах.
Кроме того, это поражение даст «Краснодару» возможность проанализировать свои ошибки и дальше развивать сильные стороны. Для футбольных болельщиков этот тур стал одним из самых интересных.