"Real" futbolchisi Yamalni "Oltin to‘p" uchun tabrikladi
18 yoshli argentinalik futbolchi La Liga doirasidagi “Levante”ga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda o‘zining birinchi golini urdi. Ushbu uchrashuv dushanba kuni bo‘lib o‘tdi va “Real” 4:1 hisobida g‘alaba qozondi.
O‘yin yakunida jurnalistlar yosh iste’doddan Lamina Yamale haqida so‘rashdi. Yamale 18 yoshida “Oltin to‘p” sovrinida ikkinchi o‘rinni egalladi va ovoz berish natijalariga ko‘ra faqat Usman Dembele ortda qoldi.
Mastantuono ispan matbuotiga bergan intervyusida, “Yamale? Uning “Oltin to‘p” uchun kurashda ikkinchi o‘rinni olgani bilan tabriklayman.
Albatta, u juda yaxshi futbolchi, lekin men o‘zimni hech kim bilan solishtirmaslikka harakat qilaman”, deb ta’kidladi. Shuningdek, Lamina Yamale eng yaxshi yosh futbolchi sifatida ham taqdirlandi.

Футболист "Реала" поздравил Ямала с "Золотым мячом"
Полузащитник мадридского «Реала» Франко Мастантуоно ответил на вопрос о футболисте «Барселоны» Ламине Ямале. Об этом сообщает Euro-football.ru.
18-летний аргентинец забил свой первый гол в матче Ла Лиги против «Леванте». Эта встреча состоялась в понедельник, и «Реал» одержал победу со счётом 4:1.
В конце игры журналисты спросили молодого таланта о Ламине Ямале. Ямал занял второе место в борьбе за «Золотой мяч» в возрасте 18 лет и по результатам голосования уступил только Усману Дембеле.
В интервью испанской прессе Мастантуоно отметил: «Ямал? Поздравляю его с занятым вторым местом в борьбе за «Золотой мяч».
Конечно, он очень хороший футболист, но я стараюсь не сравнивать себя ни с кем», — подчеркнул он. Также Ламина Ямал был признан лучшим молодым футболистом.