Vinisius Modrichdan gol urishni o‘rganganini aytdi
Madridning “Real” jamoasi qanot himoyachisi Vinisius Junior La Liga doirasidagi “Levante”ga qarshi o‘yinda (4:1) kiritgan goli haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi uchrashuvning 28-daqiqasida hisobni ochdi va biroz o‘tib samarali uzatma berdi. Vinisiusning goli o‘yinning eng yorqin lahzalaridan bo‘ldi, u to‘pni tashqi oyoq barmoqlari bilan aniq va nafis tarzda uzoq burchakka yo‘naltirdi.
Vinisius Juniorning so‘zlariga ko‘ra, Luka Modrich unga “trivela” uslubida gol urishni o‘rgatgan. U Modrichning jamoada yetishmasligini ta’kidladi.
Shuningdek, Vinisius bunday zarbalarni bajarishda doimo muvaffaqiyatli bo‘lganini aytdi va bu goli uning eng chiroyli gollaridan biri ekanligini ta’kidladi. Eslatib o‘tamiz, Luka Modrich o‘tgan yozda “Real”ni tark etib, erkin agent sifatida “Milan” klubiga o‘tgan.

Винисиус сказал, что научился забивать голы у Модрича
Защитник мадридского «Реала» Винисиус Жуниор прокомментировал свой гол в матче Ла Лиги против «Леванте» (4:1). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист открыл счёт на 28-й минуте встречи и немного позже сделал результативную передачу. Гол Винисиуса стал одним из ярких моментов игры — он точно и изящно направил мяч внешней частью стопы в дальний угол.
По словам Винисиуса Жуниора, Лука Модрич научил его забивать голы в стиле «тривела». Он подчеркнул, что Модрича не хватает в команде.
Также Винисиус отметил, что всегда успешно выполнял такие удары и подчеркнул, что этот гол — один из его самых красивых. Напомним, что Лука Модрич прошлым летом покинул «Реал» и перешёл в клуб «Милан» в статусе свободного агента.