Strepetov Kuzyayevning Rubin tanlovini qo‘llab-quvvatladi
Uning fikricha, yarim himoyachining Sankt-Peterburg klubiga qaytishi kam ehtimolga ega, chunki jamoada raqobat juda kuchli. Shu bilan birga, ekspert ta’kidlashicha, “Rubin”da Kuzyayev bosh murabbiy Rashid Rahimovning ishonchini qozonadi va maydon markazida barqaror o‘rin oladi.
Bu esa futbolchi uchun eng maqbul variant hisoblanadi. Strepetovning so‘zlariga ko‘ra, Daler to‘g‘ri qaror qildi.
Rahimov unga ishonadi, “Zenit”da esa u o‘z o‘rnini qaytadan boshlashi kerak bo‘lardi, chunki hech kim unga joy bermaydi. Shu sababli, futbolchi uchun “Rubin”ga o‘tish eng yaxshi tanlovdir.
Eslatib o‘tamiz, Kuzyayev 2017 yildan 2023 yilgacha “Zenit” safida o‘ynagan, undan so‘ng esa Fransiyaning “Gavr” klubiga o‘tgan. Hozirda u “Rubin” jamoasida faoliyat yuritmoqda.

Стрепетов Кузяев поддержал конкурс Рубин
Бывший футболист «Зенита» Алексей Стрепетов прокомментировал решение Далера Кузяева продолжить карьеру в клубе «Рубин». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, полузащитник вряд ли вернётся в петербургский клуб, так как конкуренция в команде очень сильная. Вместе с тем эксперт отметил, что в «Рубине» Кузяев заслужит доверие главного тренера Рашида Рахимова и займет стабильное место в центре поля.
Это является для футболиста наилучшим вариантом. По словам Стрепетова, Далер принял правильное решение.
Рахимов ему доверяет, а в «Зените» ему пришлось бы заново доказывать своё место, так как никто не даст ему игровой практики. Поэтому переход в «Рубин» — лучший выбор для футболиста.
Напомним, что Кузяев играл за «Зенит» с 2017 по 2023 год, после чего перешёл во французский клуб «Гавр». В настоящее время он выступает за команду «Рубин».